Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Bł. Karolina Kózkówna - biografia, dokonania, patronat

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Karolina Kózkówna przyszła na świat 2 sierpnia 1898 roku. Była ona czwartym zspośród jedenastu dzieci Jana oraz Marii. Jej rodzina była uboga, dziewczynka nie zaznała wielu łask, była jednak szczęśliwa mimo ubóstwa. 

Zamieszkiwała wieś Wał – Ruda na terenie ówczesnej Galicji, która była najuboższym regionem obecnej Polski. Była dobrą, miłą dziewczynką. Chętnie wykonywała polecenia rodziców, nie wzbraniając się od pracy. Była też przykładem prawdziwej religijności i zaangażowania w młodym wieku. Starała się pogłębiać wiarę, a poznane zasady wprowadzała w życie. Nie tylko analizowała Pismo Święte i księgi opisujące żywoty świętych, ale starała się brać z nich przykład. Była aktywną parafianką, nieocenioną pomocniczką ks. Władysława Mendrali, wraz z którym działała, tworząc grupy takie jak: Żywy Różaniec, bractwo Wstrzemięźliwości czy Apostolstwo Modlitwy. Każda z tych inicjatyw wpłynęła pozytywnie nie tylko na jej życie duchowe, lecz także na jej rówieśników i otoczenie. Równie aktywnie wspierała wuja prowadzącego bibliotekę we własnym domu. Mimo młodego wieku, pełniła obowiązki bibliotekarki. Zmarła tragicznie 18 listopada 1914 roku. Przyczyną jej śmierci były rany, które...

Podobne wypracowania