Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Bł. Chiara Badano - biografia, dokonania, patronat

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Błogosławiona Chiara Badano to Włoszka, która urodziła się 29 października 1971 roku. Była długo wyczekiwanym dzieckiem, przyjętym z ogromną radością jako najpiękniejszy dar od Boga. Już w wieku 9 lat postanowiła powierzyć się opiece Jezusa. 

Chiara nie była idealna, miała problemy z nauką. Jak każda nastolatka przeżywała okres buntu. Chciała często wychodzić z domu, co powodowało konflikty z rodzicami. W wieku 14 lat, Chiara na nowo odkryła swoją wiarę. Zrozumiawszy swoje błędy, mogła wprowadzić w życie nakazy Jezusa Chrystusa. Była popularną dziewczyną, żywym srebrem. Miała szerokie grono przyjaciół, a jej pasją był sport. Była też bardzo ładna, lubiła o siebie dbać, lecz czyniła to w granicach rozsądku. Z jednym z jej przyjaciół, łączyło ją szczególne uczucie, jednak zdecydowała się zakończyć znajomość, ponieważ brakowało w niej czegoś ważnego. Mimo trudności z nauką, pogłębiła swoją wiarę. Udała się na kongres do Rzymu, gdzie zdobyła kolejne cenne doświadczenia. Wydawała się wieść życie normalnej dziewczyny. 

Pewnego dnia okazało się jednak, że jest chora na groźną odmianę raka. Diagnoza ta była dla Chiary jak wyrok śmierci. Dziewczyna jednak nie skupiała się na swoim cierpieniu, lecz starała się nieść pomoc innym....

Podobne wypracowania