Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach (Kraków) - opis, podstawowe informacje

Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach znajduje się w Krakowie. To ogromny i piękny budynek będący miejscem pielgrzymek dla wielu wierzących. Spowodowane jest to znajdującym się tam grobem siostry Faustyny Kowalskiej, która to stała się osobą szerzącą cześć dla Bożego Miłosierdzia. Znana jest jako przekazicielka koronki do Miłosierdzia Bożego. Nie jest to jedyny powód pielgrzymowania do tego sanktuarium, wierni odwiedzają je również ze względu na znajdujący się tam obraz Jezusa Miłosiernego. Był on namalowany na podstawie wizji siostry Faustyny. 

Początkowo miejsce to było zaledwie kaplicą świętego Józefa, jednakże w latach 90-tych XX  wieku, zostało ono mianowane sanktuarium. Miejsce to swój rozwój zawdzięcza przede wszystkim ogromnemu zainteresowaniu, które żywią wierni do osoby świętej spoczywającej w owym sanktuarium. Proces jej beatyfikacji oraz rozpowszechnienie jej historii wpłynęły na liczbę osób pielgrzymujących do tego miejsca.

W 1999 roku rozpoczęto trwająca trzy lata budowę bazyliki. Jest ona w stanie pomieścić ogromną ilość osób, co stanowi o jej dodatkowej atrakcyjności. Budynek ma jasne i wysokie ściany. Posiada też wieżę widokową. Jego konsekracji dokonał sam Jan Paweł II, który upodobał sobie to miejsce. Jego liczne odwiedziny w owej Bazylice wpłynęły na wzrost jej popularności wśród wiernych. 

Także następca Jana Pawła II – obecny papież, Benedykt, odbył pielgrzymkę do tego miejsca. Podczas jego wizyty miała miejsce uroczystość odsłonięcia pomnika jego znakomitego poprzednika, który został umieszczony na opisanej wcześniej wieży widokowej. Jest to nie tylko dodatkowy wariant estetyczny, ale także ciekawy sposób na upamiętnienie pielgrzymowania ukochanego przez naród papieża.

Do tego miejsca ludzie przyjeżdżają modlić się o różnorodne łaski. Zarówno za pośrednictwem Faustyny Kowalskiej, jak i bezpośrednio do Chrystusa Miłosiernego. O Ile święta jest pośredniczką w najróżniejszych ludzkich sprawach, o tyle do Chrystusa miłosiernego zwracają się zazwyczaj ludzie pełni skruchy, błagając go o przebaczenie.

Warto nadmienić, że w planach jest powstanie kopca na cześć Jana Pawła II, co na pewno będzie dodatkową motywacją dla licznie pielgrzymujących wiernych.

Podobne wypracowania do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach (Kraków) - opis, podstawowe informacje