Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach (Kraków) - opis, podstawowe informacje

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach znajduje się w Krakowie. To ogromny i piękny budynek będący miejscem pielgrzymek dla wielu wierzących. Spowodowane jest to znajdującym się tam grobem siostry Faustyny Kowalskiej, która to stała się osobą szerzącą cześć dla Bożego Miłosierdzia. Znana jest jako przekazicielka koronki do Miłosierdzia Bożego. Nie jest to jedyny powód pielgrzymowania do tego sanktuarium, wierni odwiedzają je również ze względu na znajdujący się tam obraz Jezusa Miłosiernego. Był on namalowany na podstawie wizji siostry Faustyny. 

Początkowo miejsce to było zaledwie kaplicą świętego Józefa, jednakże w latach 90-tych XX  wieku, zostało ono mianowane sanktuarium. Miejsce to swój rozwój zawdzięcza przede wszystkim ogromnemu zainteresowaniu, które żywią wierni do osoby świętej spoczywającej w owym sanktuarium. Proces jej beatyfikacji oraz rozpowszechnienie jej historii wpłynęły na liczbę osób pielgrzymujących do tego miejsca.

W 1999 roku rozpoczęto trwająca trzy lata budowę bazyliki. Jest ona w stanie pomieścić ogromną ilość osób, co stanowi o jej dodatkowej atrakcyjności. Budynek ma jasne i wysokie ściany. Posiada też wieżę widokową. Jego konsekracji dokonał sam Jan...

Podobne wypracowania