Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Na czym opiera się moja wiara? Wypracowanie

Wiara to ogromny dar, który w moim życiu jest najważniejszy. Jestem za niego wdzięczna/y każdego dnia, jednak jestem jak wszyscy istotą słabą i skłonną do grzechu. Ważne jednak, że mam punkty oparcia, które nie pozwalają mi porzucić wiary, lecz utwierdzają mnie w niej i pozwalają w niej trwać.

Moja wiara opiera się przede wszystkim na mocnym przekonaniu, że Bóg istnieje. Jak każdy zadaję sobie pytania o początek i koniec swojego życia? Jestem głęboko przekonana, ze świat, jaki znamy dzisiaj nie jest efektem wybuchu, lecz dziełem wszechmocnego stwórcy. Nie jest łatwym dla człowieka i dla mnie również nie było zaznajomić się z faktem śmiertelności. Wierzę i jestem głęboko przekonana, że po śmierci istnieje życie, które będzie wynagrodzeniem bądź karą za uczynki popełnione na ziemi. Te dwa twierdzenia są najmocniejszymi filarami mojej wiary.

Moja wiara opiera się również na zasadach, które widzę w życiu nie tylko osób wierzących, ale też ateistów. Przykazania Boże są wszędzie obecne, ich różnorodne interpretacje obecne są w każdym kodeksie, w wielu krajach. Widzę, że każde z nich ma swoje uzasadnienie i jest ukierunkowane na dobro zarówno człowieka jako jednostki, jak i ogółu. Ta użyteczność zasad, które wyznaje upewnia mnie, że ścieżka rozwoju duchowego, którą wybrałam jest prawdziwa.

Moja wiara opiera się jednak nie tylko na wewnętrznych przekonaniach. Jest też oparta na różnorodnych dowodach innych osób. Czytając o objawieniach bądź powołaniach mam pewność, że Bóg istnieje i daje ludziom niezbędne znaki. Każdy cud, który ma miejsce na ziemi również jest dla mnie takim świadectwem. Mając na myśli cud nie pisze tylko o spektakularnych wyleczeniach czy tez odmianach losu. Cudem dla mnie jest również konstrukcja świata, na którym żyje. To, że słońce wschodzi i zachodzi, rośliny zmieniają się w cyklu rocznym. Ład i porządek w przyrodzie, również są dla mnie podstawą wiary.

Jedną z ważniejszych rzeczy. Na których opiera się moja wiara są osoby, które swoją świętością dają mi przykład. Widząc, że obrały niełatwą ścieżkę podążania za nauką Chrystusa pragnę ich naśladować w swojej codzienności, wierząc, że mogę tak jak one sięgnąć ideału. To ci święci ludzie, są jednym z najmocniejszych filarów, na których opiera się moja wiara.

Ostatnią z rzeczy, która na nią wpływa są moje osobiste doświadczenia. Chyba każdy, tak jak ja, mógł zaznać łaski bożej. Jestem za nią wdzięczna, za wszystkie te dary, których ludzie zazwyczaj nie dostrzegają w swojej codzienności. Za zdrowie, bliskich, opiekę Bożą.

To na tych wszystkich i wielu innych rzeczach opiera się moja wiara. Obserwując świat mogę śmiało stwierdzić, że cała rzeczywistość jest dla mnie oparciem i dowodem na istnienie Boga i Jezusa Chrystusa.

Podobne wypracowania do Na czym opiera się moja wiara? Wypracowanie