Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Na czym opiera się moja wiara? Wypracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Wiara to ogromny dar, który w moim życiu jest najważniejszy. Jestem za niego wdzięczna/y każdego dnia, jednak jestem jak wszyscy istotą słabą i skłonną do grzechu. Ważne jednak, że mam punkty oparcia, które nie pozwalają mi porzucić wiary, lecz utwierdzają mnie w niej i pozwalają w niej trwać.

Moja wiara opiera się przede wszystkim na mocnym przekonaniu, że Bóg istnieje. Jak każdy zadaję sobie pytania o początek i koniec swojego życia? Jestem głęboko przekonana, ze świat, jaki znamy dzisiaj nie jest efektem wybuchu, lecz dziełem wszechmocnego stwórcy. Nie jest łatwym dla człowieka i dla mnie również nie było zaznajomić się z faktem śmiertelności. Wierzę i jestem głęboko przekonana, że po śmierci istnieje życie, które będzie wynagrodzeniem bądź karą za uczynki popełnione na ziemi. Te dwa twierdzenia są najmocniejszymi filarami mojej wiary.

Moja wiara opiera się również na zasadach, które widzę w życiu nie tylko osób wierzących, ale też ateistów. Przykazania Boże są wszędzie obecne, ich różnorodne interpretacje obecne są w każdym kodeksie, w wielu krajach. Widzę, że każde z nich ma swoje uzasadnienie i jest ukierunkowane na dobro zarówno człowieka jako jednostki, jak i ogółu....

Podobne wypracowania