Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Triduum Paschalne - co to jest? Znaki, gesty i symbole Triduum Paschalnego – opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Jezus Chrystus został skazany na śmierć, co poprzedzone było męką drogi krzyżowej i umierania na krzyżu. Abyśmy mogli mieć zapewnione miejsce w niebie Jezus umarł i zmartwychwstał tak, jak chciał tego Jego Ojciec.

Triduum Paschalne to celebracja tychże wydarzeń zapisanych w Piśmie Świętym, z których najważniejszy i najbardziej uroczysty jest dzień Wielkanocy, kiedy serca chrześcijan radują się ze zmartwychwstania Pańskiego. 

Na Triduum składają się trzy dni obchodzone w kalendarzu liturgicznym przez wiernych jako świąteczne, które obejmują wieczór Wielkiego Czwartku, Wielki Piątek, Wielką Sobotę i Wielką Niedzielę. Podczas uroczystej liturgii w każdy z tych dni przypominane są kolejne wydarzenia dotyczące ostatnich chwil Jezusa przed śmiercią i przygotowują serca na radość Wielkiej Nocy.

W liturgii uobecniona zostaje tajemnica męki, śmierci i powstania z martwych Syna Bożego. Centralnym symbolem tego jednego święta składającego się z trzech jest krzyż. To krzyż grzechów wziął Jezus, by oczyścić nasze dusze przed Bogiem. To drewno krzyża stało się narzędziem męki podczas drogi na Golgotę, na której wbity w ziemię był miejscem ostatnich tchnień Jezusa. To dzięki krzyżowi ludzie zostali wybawieni.

Symbolem,...

Podobne wypracowania