Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Młodzieżowe ruchy religijne - czym są? Definicja, opis, przykłady

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Na gruncie współczesnego chrześcijaństwa, a głównie katolicyzmu, istnieje wiele rozmaitych ruchów, wspólnot, „komun”, organizacji, grup dyskusyjnych, stowarzyszeń. Niektóre z nich mają stosunkowo niewielki zasięg oddziaływania, ograniczający się do jakiegoś środowiska, regionu kraju. Są też i takie, które osiągnęły zasięg międzynarodowy. 

Ruchy młodzieży zainicjowane poza „oficjalnym Kościołem”, to swego rodzaju propozycja poszukiwania dróg  pogłębiającego się kryzysu hierarchii wartości duchowych współczesnego społeczeństwa. Na fali różnorodnych buntów ubiegłego stulecia pojawiło się wiele ruchów, które miały być próbą zwrócenia młodzieży w kierunku Kościoła i odnowy życia religijnego oraz społecznego.

„Ekipy Notre-Dame” („Ugrupowania Najświętszej Maryi Panny” lub „ruch par małżeńskich”) to ruch zapoczątkowany w międzywojennej Francji. W swych założeniach ruch dążył do odkrycia w miłości małżeńskiej treści chrześcijańskich.

„Opera di Maria” („Dzieło Maryi”) zainicjowany został u schyłku II wojny światowej na północy Włoch. Duchową inspiratorką ruchu stał się...

Podobne wypracowania