Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Co chrześcijaństwo dało Europie? Jak wpłynęło na życie ich mieszkańców? Wypracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Chrześcijaństwo to jedna z dominujących religii świata, która wielu swych zwolenników  znalazła w Europie. Jej początkiem jest Jezus i Jego nauka, która opiera się na słowie Bożym. Wiara chrześcijańska zapoczątkowana w I wieku krzewi się do dziś i ma bardzo wielu wyznawców – obecnie są to ponad 2 miliardy, czyli jedna trzecia całej ludności świata. Głównymi odłamami chrześcijaństwa są: katolicyzm, prawosławie, protestantyzm. 

Wpływ chrześcijaństwa na mentalność, historię i kulturę Europy jest bardzo istotny. W pierwszej kolejności przyczyniło się do poznania prawdy o Bogu i Jego woli, dzięki której każdy, kto na to zasłuży będzie mógł cieszyć się wiecznym szczęściem w niebie. Człowiek wierzący ma poczucie, że nie tylko nie jest sam, ale również widzi przed sobą światło życia wiecznego.

Religia ta stała się spoiwem, które połączyło w jedno rozproszone i bardzo odrębne ludy europejskie. Przyspieszyło proces formowania się państw, układów między krajami i władcami na początku ubiegłego tysięclecia. Dzięki temu Europa stała się organizmem odmiennym od innych kontynentów globu i tak też pozostało do dziś. 

Dzięki chrześcijaństwu powstało bardzo wiele niezwykłych...

Podobne wypracowania