Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Dlaczego, w imię jakich wartości ludzie odrzucają Chrystusa? Wypracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Jezus powinien być dla każdego człowieka drogowskazem, który zaprowadzi prosto do Królestwa niebieskiego. To w Jego osobie ucieleśnia się cała prawda o Bogu i Jego woli. Idąc wraz z Chrystusem przez życie, człowiek potrafi dokonywać właściwych wyborów, nie łamać przykazań Bożych, postępować tak, jak chciał tego Ojciec. Jednak niektórzy ludzie odrzucają miłość i wsparcie Chrystusa, ponieważ uważają, że sami potrafią najlepiej ukierunkować swój ziemski czas.

Są ludzie, którzy zamiast dźwigania krzyża na wzór Jezusa i wraz z Nim, wybierają życie pełne przyjemności, luksusów, takie, które daje radość cielesną. Oni nie podnoszą ciężaru swego krzyża, oni omijają go, ponieważ dla nich życie powinno być pasmem radości.

Taka postawa jednak oddala od Chrystusa, oddala od Boga. Skupiając się wyłącznie na aspekcie materialnym i dogadzając ciału oraz zmysłom, nie wejdzie się nigdy na drogę prowadzącą do Królestwa. Jezus, który ma być światłością życia ziemskiego, który rozprasza mroki osłaniające tę ścieżkę, jeśli zostanie pominięty przez człowieka, to wraz z Nim i Bóg zostanie pominięty.

Wielu jest takich, którzy nie tylko pragną sławy, pieniędzy, dostatków,...

Podobne wypracowania