Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Dlaczego, w imię jakich wartości ludzie odrzucają Chrystusa? Wypracowanie

Jezus powinien być dla każdego człowieka drogowskazem, który zaprowadzi prosto do Królestwa niebieskiego. To w Jego osobie ucieleśnia się cała prawda o Bogu i Jego woli. Idąc wraz z Chrystusem przez życie, człowiek potrafi dokonywać właściwych wyborów, nie łamać przykazań Bożych, postępować tak, jak chciał tego Ojciec. Jednak niektórzy ludzie odrzucają miłość i wsparcie Chrystusa, ponieważ uważają, że sami potrafią najlepiej ukierunkować swój ziemski czas.

Są ludzie, którzy zamiast dźwigania krzyża na wzór Jezusa i wraz z Nim, wybierają życie pełne przyjemności, luksusów, takie, które daje radość cielesną. Oni nie podnoszą ciężaru swego krzyża, oni omijają go, ponieważ dla nich życie powinno być pasmem radości.

Taka postawa jednak oddala od Chrystusa, oddala od Boga. Skupiając się wyłącznie na aspekcie materialnym i dogadzając ciału oraz zmysłom, nie wejdzie się nigdy na drogę prowadzącą do Królestwa. Jezus, który ma być światłością życia ziemskiego, który rozprasza mroki osłaniające tę ścieżkę, jeśli zostanie pominięty przez człowieka, to wraz z Nim i Bóg zostanie pominięty.

Wielu jest takich, którzy nie tylko pragną sławy, pieniędzy, dostatków, w których mogą się pławić, ale także wstępują na drogę występku i zła, by to wszystko osiągnąć. Nieustanne pożądanie wielkości doczesnej, przysłania prawdziwe wartości tak bardzo, że nie wahają się przed byciem okrutnymi wobec bliźniego. Oni depczą innych ludzi, by tylko dotrzeć do wyznaczonego celu. Czasem też posuwają się do zbrodni.

Przekonanie, że władza w tym życiu spowoduje, że będzie się kimś wielkim, jest tworzeniem jedynie iluzji. Odwracający się od ludzi i Boga, idący po trupach do celu, może tylko na chwilę i to w bardzo płytki sposób zapewnić sobie coś na kształt szczęścia. Taka osoba zrywa najważniejsze z więzi, rezygnuje z miłości Boga, który jest prawdziwą szczęśliwością, na którą jednak trzeba sobie zasłużyć. 

Podobne wypracowania do Dlaczego, w imię jakich wartości ludzie odrzucają Chrystusa? Wypracowanie