Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Religia w szkole - co myślisz o nauczaniu religii w szkole? Dlaczego?

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Myślę, że nauczanie religii w szkole powinno przyjąć nieco inny kształt, który odpowiadałby wszystkim, zarówno prowadzącemu, jak i uczniom. Mam na myśli takie lekcje tego przedmiotu, które nie tylko poruszałyby problemy religii katolickiej czy szerzej chrześcijaństwa, a skupiały się również na poznaniu innych wyznań świata. Dodatkowo program tego przedmiotu dotyczący kwestii katolickich, powinien zostać zmodyfikowany.

Przede wszystkim nazwa przedmiotu – „religia” nie zawiera przymiotnika „katolicka” lub „chrześcijańska”, dlatego też niesłusznie zawęża się go jedynie do przybliżania zagadnień z tego obszaru. Aby człowiek mógł być dobrym katolikiem, powinien znać inne religie, ponieważ wiedza sprawia, że człowiek nie staje się hermetyczny i zapatrzony jedynie w to, co zna. Poznawanie zagadnień związanych z wyznaniami na świecie nie tylko pozwala mieć otwarte spojrzenie na to, co odmienne, ale i umożliwia lepsze rozumienie innych kultur i narodów, a przez to nas samych poprzez kontrast.

Dodatkowo na lekcjach religii program powinien być przez wszystkie szczeble nauki dostosowany tak, by nie powielać wciąż tych samych tematów, ponieważ nie przynosi to żadnego pożytku. Każda...

Podobne wypracowania