Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Pismo Święte - dlaczego warto czytać Pismo Święte? Po co czytać Biblię? Wypracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Pismo Święte jest najważniejszą księgą dla chrześcijan, ponieważ w niej znalazł się w całej pełni obraz woli Boga, a tym samym – warunki osiągnięcia życia wiecznego w Królestwie Bożym. Pismo zostało stworzone ręka człowieka, ale prowadzoną przez samego Ojca, by przekazać wszystkie prawdy za sprawą Ducha Świętego.

Pismo Święte należy czytać przede wszystkim dlatego, że jest ono zbiorem prawd, które przekazał nam dobry Bóg. Znajdują się w nim wszelkie zalecenia, jak postępować w życiu doczesnym, by móc zasłużyć na łaskę życia wiecznego. Pismo Święte określa najważniejsze prawdy wiary, mówi o tym, kim jest i kim powinna być dla człowieka każda z trzech Osób Boskich.

Biblia wyjaśnia również wiele zagadnień związanych z wiarą, Bogiem, Jezusem, grzechem i zbawieniem. To największe i najpełniejsze źródło wiedzy chrześcijańskiej. To odnajduje się problematykę, którą każdy wierzący powinien zgłębiać.

Pismo Święte to również nieoceniony zbiór mądrości życiowej, która nierzadko ujęta jest w piękną formę przypowieści, symboli, przykładów. To nie tylko przewodnik, dzięki któremu dotrzeć można do życia po śmierci, ale także skarbnica właściwego postępowania moralnego, które...

Podobne wypracowania