Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Dojrzałość - Co to znaczy być dojrzałym chrześcijaninem? Wypracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Dojrzałość człowieka jest postawą, na którą składa się wiele czynników, a która powoduje, że osoba taka jest jednostką właściwie ukształtowaną mentalnie i potrafi dokonywać właściwych wyborów i korzystać umiejętnie z wolności, jaką posiada. 

Człowiek dojrzały życiowo jest samodzielny, nie musi szukać ciągłego wsparcia otoczenia i w nim widzieć bezkrytycznie wzorów do naśladowania. Oczywiście nie wyklucza to związku ze zbiorowością i czerpania z jej zachowań, jedynie tych konstruktywnych. Dzięki temu taka jednostka potrafi nabrać odpowiedniego dystansu i nie ulega niewłaściwym wpływom.

Ponadto dojrzałość człowieka to branie odpowiedzialności za swoje życie i zachowanie. Będąc dojrzałym wewnętrznie, doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, co jest zachowaniem dobrym, a co złym. Brak dojrzałości łączy się zawsze z brakiem widzenia konsekwencji swoich czynów i nieumiejętności przewidzenia niewłaściwych skutków, które bardzo boleśnie mogą się odbić na innych.

Dojrzały chrześcijanin również odznacza się takimi cechami. Dodatkowo posiada przekonanie, że prawdziwa wiara nie pochodzi z gestów czy słów, ale płynie prosto z serca, a więc, by naprawdę kochać Boga, należy poświadczać to...

Podobne wypracowania