Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Ewangelia - Jak możesz przyczynić się do rozprzestrzeniania Ewangelii? Wypracowanie

Ewangelia jest radosną nowiną, która głosi, że każdego właściwie postępującego chrześcijanina czeka wstęp do Królestwa Bożego, dzięki temu, że Jezus Chrystus zmarł na krzyżu i powstał z martwych. 

Krzewienie Dobrej Nowiny jest procesem, który trwa już od czasów Jezusa, kiedy wędrował razem z Apostołami i przekazywał wszystko to, co niezbędne, by uwierzyć i pragnąć spotkać się z Bogiem w Jego Domu. Gdy wypełnił się czas, kiedy Jezus umarł i zmartwychwstał, by otworzyć bramy nieba, Apostołowie stali się bezpośrednimi spadkobiercami tego posłannictwa, które mieli przekazywać na całym świecie. Później ich następcy, czyli duchowni przejęli to zadanie.

Ale nie tylko duchowni mogą i powinni przyczyniać się do rozprzestrzeniania się Ewangelii, ponieważ każdy z wiernych takie zadanie powinien w swym życiu wykonywać. Misja ta nie musi obejmować swym zasięgiem całych narodów, bo wystarczy wokół siebie znaleźć obszary, na których da się zasadzić ziarno Dobrej Nowiny, które mogą zakiełkować.

Zakładając swoją rodzinę i wydając na świat potomstwo, wierzący powinni pamiętać o tym, by w odpowiednim czasie to właśnie swym dzieciom przede wszystkim przekazywać wartości zawarte w Ewangelii. Należy być wówczas pierwszym nauczycielem, kładącym podwaliny pod przyszłe nauki wypływające ze spotkań w Kościele oraz na lekcjach religii. Już małe dzieci należy oswajać z kwestiami zawartymi w Biblii poprzez publikacje specjalnie dla nich napisane. To pierwszy krok, a w przyszłości należy przekazywać coraz więcej wiadomości i rozwijać dziecko duchowo.

Można również spróbować przekazywać wieści Ewangelii osobom, które oddalone są od Boga, które odwróciły od Niego swe serce. Bardzo często są to ludzie zagubieni, ciężko doświadczeni, z którymi rozmowa na tematy wiary może przynieść właściwy skutek. Być może uda nam się dotrzeć choć do jednego zagubionego, który odnajdzie w ten sposób ścieżkę prowadzącą do Boga. 

Podobne wypracowania do Ewangelia - Jak możesz przyczynić się do rozprzestrzeniania Ewangelii? Wypracowanie