Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Jaki obraz Boga przekazał i pozostawił nam Chrystus? Wypracowanie na podstawie Biblii

Jezus jest nie tylko umiłowanym Synem Boga, ale przede wszystkim Jego Boską częścią i pośrednikiem, który miał ludziom uzmysłowić wolę Jahwe. Wszystko, co robi Jezus, jest zgodne z Bożym zamysłem i jemu ma służyć. Wszystkie prawdy przekazane w naukach Jezusa są dziełem samego Boga.

Syn Boży przekazał człowiekowi obraz Boga, który jest miłością, dobrocią, który pragnie widzieć dusze ludzkie w swym Królestwie. Jednak by się to spełniło przede wszystkim potrzebna jest odpowiednia postawa człowieka, który postępuje właściwie, udowadniając swą wiarę i ufność w Bogu. W Kazaniu na Górze słyszymy: „Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie. […] Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni”. […] Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą”. 

Jezus jest tym, przez którego przechodzi się do Boga, który jest łaskawy i nieskończenie dobry. Jeśli powierzy się swe życie Synowi, wtedy Bóg przygarnie nas do swego serca po śmierci. Taką prawdę wyjawił Jezus Apostołom – jest to główna prawda, na której opiera się wiara chrześcijańska: „[…] a kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie posłał”. Jedynym sposobem poznania Boga jest Jezus: „Wszystko przekazał mi Ojciec mój. Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić”.

Jezus przekazał również dwie prawdy, na których opiera się Prawo Boże i której wypełnienia Bóg oczekuje od ludzi. Jest to sedno wymagań Boga względem człowieka: „Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe? On mu odpowiedział: Będziesz miłował Pana Boga swego całym sercem swoim, całą duszą swoją i całym swoim umysłem”. To jest najważniejsze i pierwsze przykazanie. Drugie podobne jest do niego: „Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego”.

Podobne wypracowania do Jaki obraz Boga przekazał i pozostawił nam Chrystus? Wypracowanie na podstawie Biblii