Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Jaki obraz Boga przekazał i pozostawił nam Chrystus? Wypracowanie na podstawie Biblii

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Jezus jest nie tylko umiłowanym Synem Boga, ale przede wszystkim Jego Boską częścią i pośrednikiem, który miał ludziom uzmysłowić wolę Jahwe. Wszystko, co robi Jezus, jest zgodne z Bożym zamysłem i jemu ma służyć. Wszystkie prawdy przekazane w naukach Jezusa są dziełem samego Boga.

Syn Boży przekazał człowiekowi obraz Boga, który jest miłością, dobrocią, który pragnie widzieć dusze ludzkie w swym Królestwie. Jednak by się to spełniło przede wszystkim potrzebna jest odpowiednia postawa człowieka, który postępuje właściwie, udowadniając swą wiarę i ufność w Bogu. W Kazaniu na Górze słyszymy: „Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie. […] Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni”. […] Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą”. 

Jezus jest tym, przez którego przechodzi się do Boga, który jest łaskawy i nieskończenie dobry. Jeśli powierzy się swe życie Synowi, wtedy Bóg przygarnie nas do swego serca po śmierci. Taką prawdę wyjawił Jezus Apostołom – jest to główna prawda, na której opiera się wiara chrześcijańska: „[…] a kto Mnie...

Podobne wypracowania