Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Opatrzność Boża - definicja, opracowanie. Co to jest Opatrzność Boża?

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Wszystko, co stworzył Bóg, jest dobre i doskonałe, ale nie jest całkowicie skończonym tworem. Cały czas widzialny świat jest w ruchu ku doskonałości ostatecznej. Taką doskonałość dopiero będzie mógł osiągnąć i to jest jego przeznaczenie otrzymane od Boga.

Boża Opatrzność są to zrządzenia, przez które stworzenia prowadzone są przez Boga ku doskonałości ostatecznej. Całe Boże stworzenie znajduje się pod opieką Stwórcy, który rządzi wszystkim z wielką dobrocią. On ogarnia swą opieką nawet najdalsze krańce świata, może widzieć również przyszłość.

W Piśmie Świętym zawarta jest prawda o tym, że Opatrzność Boża jest bezpośrednia i konkretna i ogarnia sobą i wszystko to, co najmniejsze, i to, co największe, jak choćby całą historię. Biblia mówi o całkowitej suwerenności Boga w biegu wydarzeń. Pismo natchnione przez Ducha Świętego jest dowodem na to, że Bóg jest absolutny i w sposób całkowity panuje nad światem i historią. Największym wyrazem ufności w  Boga i Jego Opatrzność jest Księga Psalmów.

Jezus uczy nas, byśmy na wzór dzieci wierzyli w Bożą Opatrzność, ponieważ On troszczy się o swe dzieci, o wszystkie ich zmartwienia. Nie należy więc skupiać się przede wszystkim na aspekcie...

Podobne wypracowania