Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Czynienie dobra - jak można czynić dobro w naszym codziennym życiu? Wypracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Każdy z nas dąży do tego, aby być człowiekiem dobrym. Jednakże często gubimy się w tym, jak chcemy ten cel osiągnąć – pragniemy czynić wielkie rzeczy, a nie dostrzegamy możliwości, okazji do dobrych uczynków w życiu codziennym. Jak więc czynić dobro w codziennym życiu?

Należy zacząć od stosowania się do Przykazania Miłości, przyswojenia sobie, że mamy kochać naszych bliźnich jak siebie samych. Taka postawa sprzyja altruizmowi, powoduje otwarcie się na potrzeby innych, a tym samym – pojawienie się wielu możliwości czynienia dobra w sytuacjach codziennych. Nawet drobny gest miłości bliźniego może być do tego okazją.

Chcąc czynić dobro w życiu codziennym, powinniśmy zacząć od naszego najbliższego otoczenia. Przejawem dobra będzie prawidłowy stosunek do naszych bliskich, utrzymywanie z nimi relacji opartych na wzajemnym szacunku, miłości oraz chęci do pomocy. Tej ostatniej trzeba też udzielać w każdym możliwym przypadku. Pomoc starszym osobom należącym do rodziny w codziennych czynnościach takich jak zakupy czy sprzątanie, a także działania mające na celu pomoc innym członkom rodziny – są przejawami dobra w codziennym życiu.

Gdy już zacznie się działać w otoczeniu swoich najbliższych, warto zacząć być dobrym wobec osób, z którymi...

Podobne wypracowania