Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

UNIDO - Organizacja Narodów Zjednoczonych dla Spraw Rozwoju Przemysłowego - cele, zadania, opis

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

UNIDO - Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Rozwoju Przemysłowego (ang. United Nations Industrial Development Organization) - jedna z wyspecjalizowanych organizacji Organizacji Narodów Zjednoczonych. 

Powołana została w 1966 r. jako jeden z organów ONZ, nadzorowany przez nią i finansowany z jej budżetu, zaś status organizacji wyspecjalizowanej uzyskała w 1985 r. Odtąd jej celem stało się promowanie rozwoju przemysłowego i wspieranie trudnych procesów związanych z industrializacją w krajach rozwijających się i tych, które przeżywają proces transformacji gospodarczej, poprzez organizowanie współpracy regionalnej i krajowej. UNIDO stawia też na wypracowywanie nowych metod i koncepcji rozwoju ekonomicznego, także na arenie międzynarodowej, w różnych dziedzinach przemysłu. Ponadto, świadczy pomoc krajom najsłabiej rozwiniętym.

UNIDO wspiera zrównoważony, przyjazny środowisku maturalnemu przemysł i promuje konkurencyjną gospodarkę oraz tworzenie nowych miejsc pracy. Dlatego właśnie stara się ułatwiać dostęp do pomocy technicznej, nowoczesnych technologii i najnowszej wiedzy. Współpracuje przy tym z wieloma instytucjami rządowymi i specjalistami od gospodarki ze wszystkich krajów członkowskich.

Początkowo,...

Podobne wypracowania