Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Partie ekologiczne - definicja, charakterystyka, przykłady

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Partie ekologiczne jako swoje główne założenia postulują świadomą i celową działalność państwa lub grupy państw, polegającą na rozsądnym korzystaniu z zasobów i walorów przyrody, jej właściwej ochronie oraz umiejętnym kształtowaniu. Kwestia kluczowa jest zdobyta wiedza teoretyczna i praktyczna. Partie o charakterze ekologicznym wywierają nacisk na państwo, aby wprowadzać przepisy i regulacje prawne w powyższych dziedzinach.

Początki powstawania partii o charakterze ekologicznym sięgają okresu lat 70-tych. Pierwsza partia ekologiczna powstała na terenie Szwajcarii, a następna w Wielkiej Brytanii. Największy rozwój tego typu organizacji można było zauważyć w Afryce na początku XXI wieku. W Polsce można wyróżnić Partię Zielonych, Polska Partię Ekologiczną, Partię Zielonych Rzeczpospolitej Polskiej. Obok tych partii ważną rolna naszej scenie politycznej odgrywa również Państwowa Inspekcja Ochrony Środowiska, stanowiąca system kontrolujący i monitorujący przestrzeganie pewnych reguł dotyczących środowiska. Partie te w swych założeniach programowych skupiają się na uprawianiu polityki ekologicznej.  Podstawowym jej zagadnieniem jest kwestia sensownego korzystania z zasobów ziemi, aby one nie zubożały, a zarazem ochrona...

Podobne wypracowania