Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Subkultura - Techno - definicja, historia, ubiór. Techno jako subkultura

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Subkultura to grupa społeczna, która powstała pod wpływem wspólnych zainteresowań, ideologii lub celów. Członkowie subkultury wyrażają określony pogląd na życie poprzez zachowanie, strój, a nawet muzykę. W powszechnym rozumieniu subkultura oznacza zbiorowość młodzieży, która jawnie manifestuje swoje, często dość nietypowe, zainteresowania.

Powstanie subkultury techno było ściśle związane z rozwojem nowoczesnych technologii. Komputery zyskały nowe zastosowane i znalazły się odważne osoby, które spróbowały stworzyć muzykę właśnie przy użyciu komputera. Były to czysto elektroniczne dźwięki, w których liczyło się ostre brzmienie. Klasyczna muzyka techno pozbawiona było słów, opierała się tylko na pracy komputera i wzmacniacza wdzięków. Nazwa tego nurtu muzycznego wzięła się oczywiście od technologii.

Subkultura techno pojawiła się wraz z muzyką. Okazało się, że cała masa ludzi, nie tylko młodych, czekała na zupełnie nowatorskie, niekonwencjonalne brzmienie. Masowo otwierano dyskoteki i kluby, podczas imprez tak zwany didżej oferował ludziom zabawę w rytmie techno. Cotygodniowe wyjścia do klubów są bardzo ważnym elementem tej subkultury, podczas zabawy ludzie tańczą bowiem w bardzo specyficzny sposób,...

Podobne wypracowania