Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Description of my week - Opis mojego tygodnia

I think my day is not unusual for most high school students. On weekdays I have to get up early because my lessons start at eight o’clock. I go to school by bus and on my way there I like to listen to music on my MP3 player. I usually have six or seven lessons a day. After school I go straight back home and eat dinner. If my parents get home early from work, we eat together otherwise I eat alone. After dinner I do the dishes. Then I have some free time when I can relax after hard work at school.

Sometimes I watch television and sometimes play computer games, for example FIFA. In the evening I do my homework and study. In my school teachers are very demanding and strict and I have to work hard to have good grades. Sometimes me and my friends meet at my house or some other place to chat and play games together. After doing the homework, I often read books. I like murder mysteries very much and try to be up-to-date with the latest releases. My favourite author is Harlan Coben. Sometimes I watch TV together with my parents.

On the weekend I can sleep longer than usual and get up around ten o’clock. I usually start my day with checking e-mail and reading my favourite web pages. I also have a lot of time to read books. On Saturday I often go with my parents to a restaurant where we eat dinner. I like restaurants because you can eat some new and unusual dishes there. After the dinner we often go to our favourite ice-cream parlour. Because of that Saturday is my favourite day of the week. Sometimes we go shopping after that. Unfortunately, in the afternoon I have to clean up my room. On Sunday my parents and I go to our local church together for a mass. In the afternoon I usually have to prepare for my Monday lessons. Because I have to get up early on Monday, I don’t usually stay up late.

Tłumaczenie

Myślę, że mój dzień nie jest niezwykły jak na ucznia szkoły średniej. W tygodniu muszę wcześnie wstać, ponieważ moje lekcje zaczynają się o ósmej. Jadę do szkoły autobusem, a w drodze lubię posłuchać muzyki na odtwarzaczu MP3. Zwykle mam sześć lub siedem lekcji dziennie. Po szkole idę prosto do domu i jem obiad. Jeśli moi rodzice wracają wcześniej z pracy, jemy razem, w przeciwnym wypadku jem sam. Po obiedzie zmywam naczynia. Potem mam wolny czas, kiedy mogę się zrelaksować po ciężkiej pracy w szkole.

Czasem oglądam telewizję, a czasem gram w gry komputerowe, na przykład w FIFĘ. Wieczorem odrabiam lekcje i uczę się. W mojej szkole nauczyciele są bardzo wymagający i surowi i muszę ciężko pracować, aby mieć dobre stopnie. Czasem ja i moi przyjaciele spotykamy się w moim domu lub w innym miejscu, aby pogadać i grać razem w gry. Po nauce mogę poczytać książki. Bardzo lubię kryminały i staram się być na bieżąco z nowościami. Mój ulubiony autor to Harlan Coben. Czasem oglądam telewizję z rodzicami.

W weekendy mogę pospać dłużej niż zwykle i wstaję o dziesiątej. Zwykle zaczynam dzień od sprawdzenia poczty i czytania ulubionych stron internetowych. Mam też dużo czasu, aby czytać książki. W soboty często idziemy z rodzicami do restauracji, gdzie jemy obiad. Lubię restauracje, bo można tam skosztować nowe i niezwykłe potrawy. Po obiedzie często idziemy do naszej ulubionej lodziarni. Z tego powodu sobota to mój ulubiony dzień tygodnia. Czasem później robimy zakupy. Niestety po południu muszę sprzątnąć pokój. W niedzielę moi rodzice i ja idziemy razem do lokalnego kościoła na mszę. Po południu zwykle muszę się przygotować do poniedziałkowych lekcji. Ponieważ w poniedziałek muszę wcześnie wstać, nie siedzę do późna.

Podobne wypracowania do Description of my week - Opis mojego tygodnia