Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Everyday activities (description) - Codzienne czynności (opis)

I usually get up at seven o’clock. I get up and go to the bathroom. I wash my teeth and take a quick shower. I also comb my hair and put on contact lenses. Then I go back to my room and dress up. I often have trouble choosing what to wear. I make my bed and go to the kitchen to prepare and eat my breakfast. I usually have corn flakes and milk or sandwich for breakfast. I always drink tea with sugar and lemon in the morning. After the breakfast I go to my room and pack my school bag, and then go to school.

I always walk to my school, because it is near my home. At school I usually have five or six lessons. After the school I sometimes stay and talk to my friends for some time. On my way home I sometimes stop at a kiosk and buy a magazine. When I come home I eat dinner with my family. Sometimes my mum tells me to do something for example take out the garbage or go to a shop. Later I have some free time. I usually listen to the music or read a magazine. I also use the Internet and chat with some of my friends using Gadu-Gadu. From time to time I visit Allegro and look for cheap DVDs and other things that I would like to buy. Sometimes I have to prepare a school presentation and then I spend some time searching for some information online.

In the afternoon I have to do my homework and study for the classes that take place the next day. When the homework is done I sometimes meet my friends and we go shopping together. I like going to the cinema a lot and sometimes we go to see a film. Two times a week I go to a language school to study English. In the evening I usually watch television together with my parents. We watch 'Barwy szczęścia' and sometimes some films if there is something interesting in the TV guide. If the film is good, my parents let me stay up late. I also play with my cat. I usually go to bed at ten or eleven o’clock PM.

Tłumaczenie

Zwykle wstaję o godzinie siódmej. Wstaję i idę do łazienki. Myję zęby i biorę krótki prysznic. Czeszę też włosy i zakładam szkła kontaktowe. Potem idę z powrotem do pokoju i ubieram się. Często mam problem z decyzją, w co się ubrać. Ścielę łóżko i idę do kuchni przygotować i zjeść śniadanie. Zwykle na śniadanie jem płatki kukurydziane z mlekiem albo kanapkę. Rano zawsze piję herbatę z cukrem i cytryną. Po śniadaniu idę do pokoju i pakuję plecak, a później idę do szkoły.

Zawsze idę do szkoły na piechotę, bo jest blisko mojego domu. W szkole zwykle mam pięć albo sześć lekcji. Po szkole czasami zostaję i rozmawiam z przyjaciółmi przez jakiś czas. W drodze do domu czasami zatrzymuję się przy kiosku i kupuję czasopismo. Kiedy przychodzę do domu, jem obiad z rodziną. Czasem moja mama każe mi coś zrobić, na przykład wynieść śmieci lub iść do sklepu. Później mam wolny czas. Zwykle słucham muzyki lub czytam czasopismo. Serfuję też po Internecie i rozmawiam z przyjaciółmi na Gadu-Gadu. Od czasu do czasu wchodzę na Allegro i szukam tanich filmów DVD i innych rzeczy, które chciałbym kupić. Czasem muszę przygotować prezentację do szkoły i wtedy spędzam trochę czasu szukając informacji w sieci.

Po południu muszę odrobić lekcje i uczyć się na lekcje, które są następnego dnia. Kiedy zadanie jest odrobione, czasem spotykam się z przyjaciółmi i razem idziemy na zakupy. Bardzo lubię chodzić do kina i czasem idziemy razem na film. Dwa razy w tygodniu chodzę do szkoły językowej uczyć się angielskiego. Wieczorem zwykle oglądam telewizję razem z rodzicami. Oglądamy „Barwy szczęścia” i czasem jakiś film, jeśli w programie jest coś interesującego. Jeśli film jest dobry, rodzice pozwalają mi siedzieć do późna. Bawię się też z moim kotem. Zwykle idę do łóżka o dziesiątej lub jedenastej wieczorem.

Podobne wypracowania do Everyday activities (description) - Codzienne czynności (opis)