Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Letter to a friend - birthday wishes - List do przyjaciela - życzenia urodzinowe

Dear Marielle,

How are you? It’s been a while since the two of us met. Are you still planning to go to Barcelona for your holidays? What are your parents saying to this idea? Have you told them about your plans? I hope they allow you to go, it is such a great idea! I’ve heard the city is wonderful. Plus, you would practice your Spanish.

As for me, I am all well. I have presented my boyfriend to my mum and dad last week. We were all stressed out a bit but it all turned out great. I think Patryk has made good impression on my parents. Next month we are going together to a wedding of our friend Joanna. I can’t wait, I am sure it will be a beautiful ceremony. There’s just one problem: I have nothing to wear! Nothing appropriate, at least. Me and Kasia, my sister, are going to go shopping on the weekend and try to find some nice dress for me. I think I would like to wear a knee-length one with a plunging neckline. What do you think? I am so excited, I have never been to a wedding before! At least I’ve got a nice pair of shoes in my closet. I am studying hard for my exam, of course. Will the work ever stop? Sometimes I wish I’m not a student anymore.

When will the two of us meet? Are you going to visit my town in the nearby future? I hope you do. I would take you to a new café on the town square. You’ll love it. They serve the best apple pie with ice-cream on the planet. We could also go to the cinema together.

Of course, I could never forget about the birthday that you are having next week. Happy birthday! I hope you receive a lot of presents and have a blast of a party. Mwah! Wish I was there with you.

Love,
Agnieszka

(1)
Happy Birthday! I wish you many successes, surprises, and a lot of love in the coming year.

(2)
On this special day, I want to wish you happy birthday. May every day be better than the previous one.

Tłumaczenie

Droga Marielle,

co u ciebie słychać? Minęło sporo czasu, odkąd się widziałyśmy. Czy ciągle planujesz wyjechać na wakacje do Barcelony? Co na to twoi rodzice? Powiedziałaś im o swoich planach? Mam nadzieję, że pozwolą ci jechać, to świetny pomysł! Słyszałam, że miasto jest piękne. Dodatkowo poćwiczyłabyś swój hiszpański.

Jeśli chodzi o mnie, to wszystko u mnie w porządku. W zeszłym tygodniu przedstawiłam rodzicom swojego chłopaka. Wszyscy się trochę denerwowaliśmy, ale wszystko wyszło wspaniale. Myślę, że Patryk wywarł dobre wrażenie na moich rodzicach. W przyszłym tygodniu idziemy razem na ślub naszej przyjaciółki Joanny. Nie mogę się doczekać, to na pewno będzie piękna uroczystość. Jest tylko jeden problem. Nie mam w co się ubrać! Przynajmniej w nic odpowiedniego. Ja i Kasia, moja siostra, zamierzamy w ten weekend pójść na zakupy i spróbować znaleźć dla mnie ładną sukienkę. Myślę, że chciałabym ubrać się w taką do kolan z dekoltem w serek. Co o tym myślisz? Jestem taka podekscytowana, jeszcze nigdy nie byłam na ślubie! Przynajmniej mam w szafie parę ładnych butów. Oczywiście ciężko się uczę do egzaminu. Czy ta praca nigdy się nie skończy? Czasem chciałabym nie być już uczennicą.

Kiedy się spotkamy? Czy odwiedzić moje miasto w najbliższej przyszłości? Mam nadzieję, że tak. Zabrałabym cię do nowej kawiarni na rynku. Zakochasz się w niej. Serwują tam najlepszą na świecie szarlotkę z lodami. Mogłybyśmy też razem pójść do kina.

Oczywiście nie mogłabym zapomnieć o twoich urodzinach w przyszłym tygodniu. Wszystkiego najlepszego! Mam nadzieję, że dostaniesz dużo prezentów i będziesz miała super imprezę. Cmok! Szkoda, że mnie tam z tobą nie ma.

Całuski,
Agnieszka


(1)
Wszystkiego Najlepszego! Życzę ci, aby przyszły rok obfitował w sukcesy, niespodzianki i wiele miłości.

(2)
W ten szczególny dzień życzę ci wszystkiego najlepszego. Niech każdy dzień będzie lepszy od poprzedniego.

Podobne wypracowania do Letter to a friend - birthday wishes - List do przyjaciela - życzenia urodzinowe