Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Healthy lifestyle - description - Zdrowy tryb życia - opis

A healthy lifestyle is very important to me. I want to avoid serious diseases in the future. I also wish I could keep fit as long as possible.

First of all, I try to keep a healthy diet that would provide all the elements I need: proteins, carbohydrates, fat, vitamins, microelements. Of course I have to compose my meals properly in order to provide myself the right amount of all of this. For example, if I ate more carbohydrates or fat than I need, I would get fat or raise my level of cholesterol. The abundance of vitamins is not healthy either. I try to eat regularly, solely the amounts I need, not to feel hungry after the meal, but not to feel full either.

Another thing to do if you want to lead a healthy lifestyle is exercise. I have troubles with my knee-joints, so I ride a bike a lot, because cycling improves the functioning of knees. I also try swim at least once a week. All the muscles work while swimming so it makes them stronger and shapes the whole figure. Moreover, the necessity of breathing under water during swimming improves functioning of heart and lungs. What is more, I try to spend at least a couple of hours outside. Whenever I am able to, I go somewhere on foot or by bike instead of going by car. Generally, exercises have good influence on the whole body.

In order to stay healthy, I try to live in harmony with my biological clock. I sleep eight hours every night, I try to go to bed and get up at the same time every day. If there is not cold outside I also leave a window opened for night.

I hope that all my efforts will help me to stay healthy. I do not complain about being ill often nowadays, I've noticed I hardly ever get a cold. I plan to carry on with my healthy lifestyle and I wish I could always enjoy such a good health as now.

Tłumaczenie

Zdrowy styl życia jest dla mnie bardzo ważny. Chcę uniknąć poważnych chorób w przyszłości. Chciałabym także utrzymać swą sprawność fizyczną tak długo, jak to możliwe.

Przede wszystkim staram się trzymać zdrowej diety, która dostarcza mi wszystkie składniki, jakie potrzebuję: proteiny, węglowodany, tłuszcze witaminy, mikroelementy. Oczywiście muszę układać swoje posiłki właściwie, by dostarczyć sobie tego wszystkiego we właściwych proporcjach. Na przykład, gdybym jadła więcej węglowodanów lub tłuszczów niż potrzebuję, przytyłabym lub podniósłby mi się poziom cholesterolu. Nadmiar witamin także nie jest zdrowy. Staram się jeść regularnie, jedyniew takich ilościach, jakich potrzebuję, aby nie czuć się głodna po posiłku, ale także by nie czuć się pełna.

Kolejną rzeczą, jeśli chcesz prowadzić zdrowy tryb życia, są ćwiczenia. Mam kłopoty ze stawami kolanowymi, więc jeżdżę dużo na rowerze, ponieważ jazda na rowerze poprawia pracę kolan. Staram się także pływać przynajmniej raz w tygodniu. Podczas pływania wszystkie mięśnie w ciele pracują, zatem pływanie czyni je wszystkie silniejszymi i modeluje całą sylwetkę. Ponadto konieczność oddychania pod wodą podczas pływania poprawia pracę serca i płuc. Co więcej, staram się spędzać przynajmniej kilka godzin dziennie na świeżym powietrzu. Kiedy tylko mogę, idę gdzieś pieszo lub jadę na rowerze zamiast samochodem. Generalnie, ćwiczenia wpływają dobrze na całe ciało.

Aby utrzymać swoje zdrowie, staram się żyć w harmonii z własnym zegarem biologicznym. Śpię przez osiem godzin każdej nocy, staram się chodzić spać i wstawać codziennie o tej samej porze. Jeśli na dworze nie jest zimno, zostawiam także otwarte okno na noc.

Mam nadzieję, że moje wysiłki pomogą pozostać mi zdrową. Nie narzekam na choroby zbyt często obecnie. Zauważyłam, że rzadko kiedy łapię przeziębienie. Zamierzam kontynuować mój zdrowy styl życia i chciałabym móc zawsze cieszyła się takim zdrowiem jak teraz.

Podobne wypracowania do Healthy lifestyle - description - Zdrowy tryb życia - opis