Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Description of my cat - Opis mojego kota

My cat is lucky. His real name is Bob, but we all call him Lucky. Actually,  I never wanted to have a cat. So how is it possible that I have become an owner of a cat?

One rainy morning I found an abandoned kitten outside my front door. It was skinny, neglected and frightened. I took it home and promised myself that I will only feed it and that the very next day I will take it to the shelter.  However, the next morning he still didn't look too well. I decided to give the kitten more time. However, by the end of the week, I liked it so much that I didn't even think about
giving him away.

Today Lucky is a big, fat, gray tomcat with shiny fur. He is  4 years old. Lucky has great, wild, green eyes and amazingly long whiskers. He has sharp claws of which the neighbors' dog knows very well.
In spite of the fact that he is slightly overweight he is a good looking, strong and healthy cat.

Lucky is an ordinary cat. He doesn't have any unusual gifts. Most of the time he spends sleeping on a couch or standing in front of the refrigerator. A long nap and a fresh fish is what he loves the most. I have to admit that he is very lazy. I've never seen him hunting. He likes to hide in strange places, for example, in the wardrobe, under my bed, in different kind of boxes and baskets.

Despite the fact that he doesn't like strangers and dogs, he is a very friendly animal. He likes being petted, he climbs on me when he wants to catch my eye and wakes me up in the morning meowing. Although he has many friends among cats, he prefers human company. I don’t have any problems with my pet.  Sometimes he is stubborn or in a bad mood, but he never behaves aggressively.

I believe my cat can understand me. When I talk to him, he looks at me with his enormous, green eyes and seems to know what I'm talking about. He talks to me as well. He purrs when he is content,  he meows when he is hungry or when he wants to go outside.

I don’t know much about animals but I know my cat likes and dislikes. I know when he needs to be left alone and I know when he wants to play. This animal brought many happy moments into my life. I think my cat is not only a pet but he is a true friend.

Tłumaczenie

Mój kot jest szczęściarzem. Jego prawdziwe imię to Bob, ale nazywamy go Szczęściarzem. Właściwie to nigdy nie chciałam mieć kota. Jak to więc możliwe, że stałam się jego właścicielką?

Pewnego deszczowego poranka znalazłam porzuconego kociaka przed frontowymi drzwiami. Był chudy, zaniedbany i przestraszony. Zabrałam go do domu i obiecałam sobie, że tylko go nakarmię, a zaraz następnego dnia zabiorę do schroniska. Jednak następnego ranka nadal nie wyglądał zbyt dobrze. Zdecydowałam dać mu więcej czasu. Jednak pod koniec tygodnia lubiłam już go tak bardzo, że nawet nie pomyślałam o tym, żeby go oddać.

Dzisiaj Szczęściarz jest dużym, grubym, szarym kocurem o lśniącym futrze. Ma 4 lata. Szczęściarz ma wielkie, dzikie, zielone oczy i niesamowicie długie wąsy. Ma ostre pazury, o czym bardzo dobrze wie pies sąsiada. Oprócz tego, że ma małą nadwagę, wygląda bardzo dobrze, wygląda na silnego i zdrowego kota.

Szczęściarz jest zwykłym kotem. Nie posiada żadnych nadzwyczajnych zdolności. Większość czasu spędza śpiąc na kanapie albo stojąc przed lodówką. Długa drzemka i  świeża ryba to jest to, co kocha najbardziej. Muszę przyznać, że jest bardzo leniwy. Nigdy nie widziałam go polującego. Lubi chować się w dziwnych miejscach, np. w szafie, pod moim łóżkiem, w różnego rodzaju pudłach i koszykach. Oprócz tego, że nie lubi nieznajomych i psów, jest bardzo przyjacielskim zwierzęciem.

Lubi być głaskanym, wspina się na mnie, kiedy chce zwrócić na siebie moją uwagę i budzi mnie o poranku miauczeniem. Mimo że ma wielu przyjaciół pośród kotów, woli towarzystwo ludzi. Nie mam żadnych problemów z moim pupilem. Czasami jest uparty albo w złym nastroju, ale nigdy nie zachowuje się agresywnie.

Wierzę w to, że mój kot potrafi mnie zrozumieć. Kiedy do niego mówię, patrzy na mnie swoimi ogromnymi, zielonymi oczami i wydaje się, że wie, o czym mówię. On także ze mną rozmawia. Mruczy, kiedy jest zadowolony, miauczy, gdy jest głodny albo gdy chce wyjść na dwór. Nie wiem wiele na temat zwierząt, ale wiem, co mój kot lubi, a czego nie lubi. Wiem, kiedy należy go zostawić w spokoju i wiem, kiedy chce się bawić. Ten zwierzak wniósł do mojego życia wiele radosnych chwil. Myślę, że mój kot nie jest tylko pupilem, jest prawdziwym przyjacielem.

Podobne wypracowania do Description of my cat - Opis mojego kota