Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Eine Familie gründen oder nicht? Sag deine Meinung dazu in Form einer Erörterung. Begründe deine Ansicht - Zakładać rodzinę, czy też nie? - Wyraź swoje zdanie w formie rozprawki. Uzasadnij swój pogląd

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

In dieser Sache hat jeder seine persönliche Meinung. Einige wissen es sofort, dass sie in der Zukunft eine Familie gründen möchten. Die Anderen sind nicht entschlossen oder möchten keine Familie haben. Mit ziemlicher Sicherheit muss ich sagen, dass solche Entscheidung nicht so leicht ist. Ich möchte jetzt darstellen, wie diese Situation eigentlich aussieht.

Vor allem geht es hier um die Gefühle und um die Verantwortung. Man muss wirklich verantwortlich sein, um eine Familie zu gründen. Das ist eine Verpflichtung für  das ganze Leben, deshalb sollte man nicht leichtsinnig sein.  Niemand möchte in seinem Leben allein sein. Durch das ganze Leben sucht jeder seine große Liebe. Die größte Verantwortung ist es, wenn man Kinder haben möchte. Man ist nämlich in hundert Prozent verantwortlich für diese kleine Person. Es hängt von den Eltern ab, was für eine Person aus dem Kind wird. Man muss ihm alles beibringen und  sagen, was schlecht und was gut ist. Man muss ihm die Liebe geben und am besten eine sichere Zukunft. Wenn es um die Ehe geht, sind das schon reife Personen.

Die Verantwortung ist dann nicht so groß. Allerdings sollten wir uns umeinander kümmern....

Tłumaczenie

W tej sprawie każdy ma swoje osobiste zdanie. Jedni wiedzą to od razu, że w przyszłości chcieliby założyć rodzinę. Inni nie są zdecydowani lub nie chcą zakładać rodziny wcale. Z całkowitą pewnością muszę powiedzieć, że taka decyzja nie jest łatwa. Chciałabym teraz zbadać, jak ta sytuacja właściwie wygląda.

Przede wszystkim chodzi tutaj o uczucia i odpowiedzialność. Trzeba być naprawdę odpowiedzialnym, aby założyć rodzinę. Jest to zobowiązanie na całe życie, dlatego nie powinno się być lekkomyślnym. Nikt nie chciałby w swoim życiu być samotny. Przez całe życie szukamy wielkiej miłości. Największą odpowiedzialność mamy, gdy chcielibyśmy mieć dzieci. Mianowicie jest się w 100 procentach odpowiedzialnym za tą małą osóbkę.

Zależy od rodzica, jaką osobą będzie ich dziecko. Trzeba mówić dziecku co jest dobre, a co złe. Trzeba dawać mu miłość i najlepiej pewną przyszłość. Jeśli chodzi o małżeństwo, są to dwie dojrzałe osoby i odpowiedzialność jest trochę mniejsza. Jednak powinniśmy się o siebie nawzajem troszczyć. Kiedy ma się rodzinę, rzadko człowiek się nudzi. Zawsze jest coś do zrobienia. Dzieci biegają wokół i krzyczą, rodzice muszą pracować i opiekować się całym domem. W weekendy spędzają ze sobą więcej czasu. Z rodziną człowiek czuje się kochany i potrzebny. Wtedy życie opiera się na wzajemnej pomocy i zrozumieniu. Człowiek nie czuje się nigdy samotny i niepotrzebny, a to zmienia nasz światopogląd. Kiedy mamy problem, możemy rozwiązać go razem z rodziną. Kiedy ma się zły dzień, rodzina może go poprawić. Mamy wtedy więcej pewności. Możemy poprosić o rozmowę i po prostu ponarzekać do kogoś. Rozmowa z bliską rodziną jest zawsze szczera, a to jest bardzo ważne. Zawsze powiedzą swoje zdanie i pomogą nam przy decyzji. Kiedy rodzice się starzeją, największą radością dla nich jest, gdy dzieci przyjeżdżają do domu w odwiedziny. W domu dostaje się pomoc, a obowiązki są podzielone.

Z drugiej strony, jeśli chce się założyć rodzinę, powinno się mieć na przykład dobrą pracę. Chce się zapewnić swoim bliskim pewną przyszłość.  Oczywiście pieniądze nie są najważniejsze, ale zawsze chce się najlepiej dla swoich krewnych. Ma się dodatkowe obowiązki i mniej czasu dla siebie. Trzeba poświęcić swoje życie drugiej osobie.

Najbardziej przekonują mnie argumenty za tym, że powinno się mieć rodzinę. Każdy ma swoje potrzeby, ale każdy potrzebuje drugiej osoby. Z rodziną czujemy się pewni i potrzebni. Moim zdaniem w rodzinie zawsze mamy partnera do rozmowy. Rozwiązujemy razem problemy i nigdy nie czujemy się samotni.

Podobne wypracowania