Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Mit 18 Jahren noch mit den Eltern verreisen? Drücke deine Meinung in einer Erörterung aus! - Podróżować w wieku 18 lat z rodzicami? Wyraź swoje zdanie w formie rozprawki

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Wenn man erwachsen wird, hat man immer das Problem, ob  man immer noch mit seinen Eltern die Freizeit verbringen sollte. Junge Leute rebellieren oft gegen viele Sachen, wollen unabhängig und selbständig sein. Ausflüge mit den Eltern halten sie für keine gute Idee. Sie schämen sich mit den Eltern Zeit zu verbringen und sie verbringen lieber ihre Freizeit mit ihren Freunden. Es gibt auch junge Leute, die sowohl mit der Familie, als auch mit Freunden die Zeit verbringen mögen. Die Meinungen sind wie immer geteilt. Ich möchte jetzt meine Meinung äußern.

Zuerst möchte ich betonen, dass sich wohl jede Person in diesem Alter mit den Eltern oft streitet und nur mit den Freunden gut auskommen. Zum Glück vergeht es. Wenn die jungen Leute mit den Eltern verreisen, langweilen sie sich am meisten. Die Eltern haben doch andere Interessen, wie ihre Kinder. Deshalb gibt es verschiedene Meinungen und alle machen, was sie wollen. Oft kommt es zu Streitigkeiten und deswegen ist die Atmosphäre immer schlimmer. Sowohl die Kinder als auch die Eltern haben schlechte Laune. Solcher Ausflug kann wirklich schlecht enden, denn niemand erholt sich gut unter diesen Umständen. Es fehlen Themen für Gespräche. Die Kinder...

Tłumaczenie

Kiedy człowiek dorasta, zawsze ma problem czy powinien jeszcze spędzać swój czas wolny z rodzicami. Młodzi ludzie często się buntują i chcą być niezależni i samodzielni. Podróże z rodzicami uważają za zły pomysł. Wstydzą się spędzać czas z rodzicami i wolą spędzić go z przyjaciółmi. Są też młodzi ludzie, którzy spędzają czas zarówno z rodziną jak i z przyjaciółmi bardzo chętnie. Zdania jak zwykle są podzielone. Chciałabym teraz wyrazić swoje zdanie.

Najpierw chciałabym zaakcentować, że chyba każda osoba w tym wieku często kłoci się z rodzicami i ma dobry kontakt z przyjaciółmi. Na szczęście to mija. Kiedy młodzi ludzie podróżują z rodzicami, najczęściej się nudzą. Rodzice mają przecież inne zainteresowanie niż ich dzieci. Dlatego zdania się różnią i każdy robi co chce. Często dochodzi do sprzeczek i atmosfera jest kiepska. Zarówno dzieci jak i rodzice mają zły humor. Takie wycieczki mogą się naprawdę źle skończyć. Nikt nie wypocznie dobrze w takich okolicznościach. Tematów do rozmów brakuje. Dzieci chcą za każdą cenę uwolnić się od rodziców. Spędzają czas z przyjaciółmi i robią wszystko, na co nie pozwalają im rodzice.

Właściwie gdy ma się 18 lat jest się już dorosłym. Może chcą prowadzić już swoje własne życie. Rozmawiają o swoich hobby i bawią się ze sobą naprawdę dobrze. Prawdziwy przyjaciel to prawdziwy skarb, niestety nie wszyscy są tacy bezinteresowni. Często stawiają przyjaciół na miejscu rodziny. Są już dojrzali, przejmują odpowiedzialność za siebie samego i mają prawo do tego, by mieć własne plany.

Z drugiej strony powinniśmy przemyśleć, że rodzice chcą zawsze dla nas naszego dobra. Przede wszystkim organizują urlop i podróże i zabawę. To powinniśmy koniecznie docenić. Jest to przecież obojętne czy podróżujemy z rodzicami czy z przyjaciółmi. Rodzice często płacą duże pieniądze i oszczędzają cały rok, by tylko móc podróżować z dziećmi. Jest też grupa młodzieży, która z przyjemnością spędza czas z rodzicami. Może nie ufają swoich przyjaciołom tak bardzo. Niestety nasi przyjaciele często są fałszywi i możemy ich bardzo szybko stracić.  Ale mamy przecież rodzinę, która zawsze jest przy nas. Nie jest dla nich ważne kim jesteśmy i co robimy. Kochają nas bezwarunkowo. Więzi rodzinne są bardzo ważne. Powinniśmy też próbować spędzać razem ferie. Rodzicom trudno jest się pogodzić  z myślą, że ich dzieci stają się już dorosłe, dlatego planują ferie dla całej rodziny. Ale pozostaje im tylko pogodzić się z tym faktem.

Moim zdaniem w każdej rodzinie powinno czasem dojść do kłótni. Dlatego każdy powinien mieć swoje plany na ferie. Jest bezcelowe, zmuszać kogoś do czegoś wbrew jego woli, ponieważ atmosfera na wycieczce będzie zła. Osobiście uważam że człowiek 18-to letni nie jest jeszcze dorosły. Rodzina jest najważniejsza, dlatego powinniśmy ferie spędzać razem. Jednocześnie nie powinno się trzymać swoich dzieci wciąż przy sobie. Muszą one poznawać nowych ludzi i rozwijać się na swój sposób.


Podobne wypracowania