Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Deine Schule - was gefällt dir und was würdest du ändern? Schreib einen Brief an deinen Freund aus Deutschland - Twoja szkoła - co Ci się podoba, a co byś zmienił. Napisz list do swojego kolegi z Niemiec

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Hallo Christopher,

danke für deinen letzten Brief. Du hast mich nach meiner Schule gefragt und heute möchte ich dir sofort antworten. Ich erzähle dir, was mir gefällt und was ich ändern würde.

Gewöhnlich gehe ich ganz gerne zur Schule. Dort habe ich viele Freunde und wir verstehen uns ziemlich gut. Über Ana und Thomas habe ich schon geschrieben. Ich verbringe mit ihnen sehr gern Zeit. Wir sitzen nebeneinander auf einer Bank, also können wir uns gegenseitig während des Unterrichts helfen. Mit dem Lernen habe ich fast kein Problem, weil die Lehrer sehr geduldig sind. Das gefällt mir sehr. Sie erklären uns alles so lange, bis alle das Thema verstehen. Sie sind geduldig, deshalb haben wir in der Schule keinen Stress.

Das Schulgebäude ist groß und adrett. Den Flur entlang hängen verschiedene Bilder, meistens sind das unsere Werke. Ich besuche jetzt die dritte Klasse, also befinden sich meine Unterrichtsräume im dritten Stock.  Die Wände sind grün und ziemlich entspannend. Hinter der Schule befindet sich ein Garten. Dort stehen Bänkchen mit Tischen. Um den Garten herum wachsen verschiedene und schöne Pflanzen. Es gibt dort ein paar Bäume und Blumen. Im...

Tłumaczenie

Cześć Christopher

Dziękuję za Twój ostatni list. Zapytałeś mnie o moją szkołę i dziś chciałabym Ci od razu odpowiedzieć. Opowiem Ci co mi się podoba, a co bym zmieniła.

Zazwyczaj chodzę do szkoły chętnie. Mam tam dużo przyjaciół i rozumiemy się całkiem dobrze. O Ani i o Tomku już Ci pisałam. Spędzam z nimi czas bardzo chętnie. Siedzimy razem w jednej ławce, więc możemy sobie wzajemnie pomagać podczas lekcji. Z nauczycielami nie mam prawie żadnego problemu, ponieważ są bardzo cierpliwi. Bardzo mi się to podoba. Tłumaczą nam wszystko tak długo, aż w końcu wszyscy zrozumieją temat. Są cierpliwi i dlatego w szkole nie mamy prawie żadnego stresu.

Budynek szkoły jest duży i schludny. Wzdłuż korytarza wiszą różne obrazki, najczęściej są to nasze prace. Chodzę teraz do trzeciej klasy, więc moje zajęcia odbywają się na trzecim piętrze. Ściany są zielone i całkiem odprężające. Za szkołą znajduje się ogród. Stoją tam ławeczki ze stolikami.  Dokoła ogrodu rosną różne rośliny. Jest tam kilka drzew i kwiatów. W ogródku szkolnym spędzamy nasze najdłuższe przerwy, jednak tylko wtedy kiedy pogoda dopisuje. Niestety jesienią lub zimą jest zbyt zimno. Nasze zajęcia trwają maksymalnie do godziny 14, a później możemy uczęszczać na zajęcia dodatkowe.  Osobiście uczęszczam na dodatkowe zajęcia sportowe.

Chętnie uprawiam sport. Na te zajęcia chodzę dwa razy w tygodniu.  Lubię je, ponieważ nasza sala sportowa jest ogromna i praktyczna, a sprzęty są funkcjonalne. W następnym roku dostaniemy pływalnie. Najczęściej gramy w siatkówkę i czasami w piłkę ręczną. Nauczyciele są super. Rozumiemy się zawsze świetnie. Prace klasowe nie są bardzo trudne, ale dopasowane do naszego poziomu wiedzy.  Zazwyczaj nie robią nam żadnych problemów, mimo to musimy się dużo uczyć. Dyrekcja nie jest już taka przyjazna. Zabronili nam wycieczek i wyjść. Naprawdę mnie to denerwuje. Nie robi w szkolę żadnych głupot, więc zasłużyliśmy na to. Niestety oni nie interesują się prawie wcale uczniami. Największa wadą w mojej szkole jest to, że wszyscy jesteśmy zobowiązani nosić mundurki szkolne. Bardzo mi to przeszkadza. Każdy przecież ma prawo, aby pokazać swój własny styl.

Czasami mam ochotę ubrać się odświętnie lub elegancko. Niestety zawsze musze mieć mundurek. Przecież to jest jakiś koszmar. Zmieniłabym to od razu. Wszyscy wyglądamy podobnie i nikt się nie wyróżnia. Musimy codziennie wyglądać tak samo. Jeszcze coś, co bym zmieniła, to godzina rozpoczęcia zajęć. Nienawidzę wstawać wcześnie rano. Lekcje powinny zaczynać się o 9.30. Wszyscy byliby wypoczęci i mieliby więcej siły do nauki. Podziałałoby to dobrze na naszą koncentrację.

Jak widzisz w szkole jest kilka wad. Ale nie ma przecież instytucji idealnych. To jest tylko moje zdanie, więc być może nie jest tak źle.  Napisz mi proszę jak to wygląda w Twojej szkole. Poza tym chciałabym Cię serdecznie zaprosić na wakacje do mnie. Mam nadzieję, że wpadniesz.

Pozdrowienia,

Ania

Podobne wypracowania