Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Wie stellst du dir dein Leben in 10 Jahren vor? Deine Arbeit, Familie, Wohnung... - Jak wyobrażasz sobie swoją przyszłość za 10 lat? Twoja praca, rodzina, mieszkanie…

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Ohne länger nachzudenken kann ich sagen, dass ich alles machen werde, damit meine Zukunft glücklich wird. Es gibt niemanden, der eine traurige Zukunft haben möchte. Alle sagen immer, dass sie viel Geld oder ein großes Haus haben möchten. Es ist sehr schwer sich vorzustellen, wie unsere Zukunft aussehen wird. Jetzt möchte ich erzählen, wie ich meine Zukunft sehe und ich überlege mir, was für mich am wichtigsten ist.

In zehn Jahren werde ich schon dreißig, also beginne ich mit meiner Berufskarriere. Ich werde schon eine abgeschlossene Ausbildung haben und ich werde berufstätig sein. Ich möchte meine eigene Firma haben, davon träumte ich schon immer. Vom Beruf werde ich eine Politikerin und meine Firma wird internationale Geschäfte machen. Wir werden auf der ganzen Welt bekannt. Meinen Namen möchte ich im Fernsehen hören. Ich träume von einer großen Aufschrift mit meinem Namen über den Türen von meinem Unternehmen. Vielleicht werden wir uns mit der Elektronik beschäftigen, weil sie immer in ist. In meiner Firma werden nur beste Mitarbeiter eingestellt, weil wir ständig neue Ideen brauchen werden. Der technische Fortschritt ist für mich wirklich erstaunlich,...

Tłumaczenie

Bez dłuższego zastanawiania się mogę powiedzieć, że zrobię wszystko, aby moja przyszłość była szczęśliwa. Nie ma takiej osoby, która chciałaby mieć smutną przyszłość. Wszyscy mówią zawsze, że chcą mieć dużo pieniędzy, bądź mieć duży dom. Ciężko jest sobie wyobrazić, jak będzie wyglądała nasza przyszłość. Chciałabym opowiedzieć jak widzę swoją przyszłość i zastanowię się, co jest dla mnie najważniejsze.

Za 10 lat będę miała już trzydzieści lat, dlatego zacznę od mojego życia zawodowego. Będę mieć już pełne wykształcenie i będę pracować. Chciałabym mieć własną firmę – zawsze o tym marzyłam. Z zawodu będę politykiem, a moja firma będzie robić międzynarodowe interesy. Będziemy znani na całym świecie. Moje nazwisko chciałabym słyszeć w telewizji. Marzę  również o wielkim napisie z moim nazwiskiem nad drzwiami do mojej firmy. Być może będziemy zajmować się elektroniką, ponieważ to zawsze jest w modzie. W mojej firmie zatrudnieni będą tylko najlepsi pracownicy, ponieważ będziemy potrzebować wciąż nowych pomysłów. Postęp techniki jest dla mnie naprawdę zadziwiający, dlatego potrzebować będę tylko specjalistów. Ludzie wymagają wciąż czegoś nowszego i lepszego, dlatego postaram się im to zapewnić. Chciałabym być tak znana jak na przykład Sony czy Nokia. Wiem, że to są tylko marzenia, ale warto je mieć. Hobbystycznie będę  zajmować się polityką. Być może będę pisać książki o stosunkach międzynarodowych. To jest dobry sposób na czas wolny. Takie pomysły obiecują sukces. Być może nie odniosę tak wielkiego sukcesu, jednak jestem o tym przekonana, że się nie poddam.

Teraz napiszę o życiu prywatnym. Chciałabym mieszkać w małym miasteczku z moją rodziną. Mam nadzieję, że będę już zamężna i będę mieć dzieci. Chciałabym mieszkać z moją rodziną w malutkim domku z wielkim ogrodem. Mój dom powinien być przytulny i wygodny. Na poddaszu zrobię swoje biuro. Nikt nie będzie mi tam przeszkadzał. Jeśli chodzi o moją kuchnię musi być całkiem duża i praktyczna. W kuchni powinien znajdować się funkcjonalny sprzęt. Jeszcze ważniejsza dla mnie jest łazienka. Musi być naprawdę przytulna i czysta. Moja sypialnia musi być cichym i przyjemnym miejscem, gdzie z przyjemnością odpocznę. Łóżko musi być duże i wygodne. W salonie chcę mieć najlepsze sprzęt do słuchania, prawdopodobnie wyprodukowany przez moją firmę. Muzyka jest dla mnie naprawdę ważna. Będę tam siedzieć godzinami i słuchać muzyki. Nie wiem kim będzie z zawodu mój mąż. Być może będziemy prowadzić wspólnie naszą firmę. Mój mąż musi być czuły i jednocześnie odpowiedzialny. Powinnam mu bezgranicznie ufać. Poza tym uważam, że związek powinien opierać się na partnerstwie i na wzajemnym zrozumieniu. Będziemy na zmianę opiekować się dziećmi, Za domem będzie znajdował się duży ogród. Będę tam miała wiele pięknych roślin. Ogród będę pielęgnować sama, ponieważ to dobry sposób na relaks. Poza tym będziemy mieć domek nad morzem. To tam będziemy mieszkać podczas wakacji. Praca jest ważna, ale odpoczynek jeszcze ważniejszy. Powinno się dobrze odpocząć, aby móc odnosić później sukcesy. Nasz dom chcielibyśmy mieć nad Morzem Bałtyckim, ponieważ jest tam bardzo dużo pięknych miejsc. Poza tym ludzie są szczerzy i serdeczni.

Teraz schowam to wypracowanie głęboko do szuflady i z przyjemnością przeczytam za 10 lat. Jestem ciekawa, czy coś się spełni.          

 

Podobne wypracowania