Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

List otwarty - jak napisać? Cechy, przykład listu otwartego

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Szanowni Rodzice klas I-VI,

zwracam się do Państwa w niniejszym liście wierząc, że dostrzeżecie wagę problemu, o którym będzie tu mowa oraz wesprzecie moją inicjatywę.

Otóż, pragnę zwrócić Państwu uwagę, że część uczniów naszej szkoły – co z niepokojem od pewnego czasu obserwuję i o czym również dostaję sygnały – niestety nie otrzymuje należytej ilości posiłków, a tym samym – jest niedożywiona.

W tym miejscu należy przypomnieć, że dla tak młodych organizmów, których aktywność fizyczna i – przede wszystkim – intelektualna jest ogromna, odpowiednie, pełnowartościowe pierwsze i drugie śniadanie, obiad oraz kolacja to niezbędne minimum.

Sytuacja, w której w trakcie wielu godzin zajęć w szkole dziecko nie ma możliwości zjedzenia choć jednego posiłku lub przekąski, a po powrocie do domu nie czeka na nie ciepły obiad, jest bardzo niepokojąca. Czuję się w obowiązku interweniować w związku z nią.

Biorąc pod uwagę poważne zaniedbania w diecie niektórych uczniów, pragnę zwrócić się do osób, których pociech to nie dotyczy, by dla wspólnego dobra młodzieży w ramach wyrównywania szans zechcieli wesprzeć finansowo akcję „Jedna...

Podobne wypracowania