Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

List otwarty do młodzieży - problem narkomanii wśród młodych

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Droga Młodzieży,

chciałbym zwrócić Waszą uwagę na problem, który w ostatnich latach przybrał bardzo duże rozmiary i z którym ciężko jest walczyć, ponieważ brak jakichkolwiek chęci ze strony osób najbardziej poszkodowanych. Mowa o narkomanii i wszelkich problemach związanych z używkami, które dotyczą również Was, czyli młodzieży, a nawet – ludzi od Was młodszych.

Od pewnego czasu zaobserwować można pośród młodych ludzi trend do bycia „na luzie”, spędzania czasu na zabawie, która w mniemaniu młodych nie może odbyć się bez „odlotu”, jaki osiąga się po wszelkich psychotropach. Niepokoi coraz bardziej chęć zaimponowania znajomym za wszelką cenę i lansowania przez młodzież postawy „biorącego” jako pozytywnej.

Apeluję do Was o rozsądek i rozwagę, jako że łatwo jest ulec perspektywie dobrej zabawy, którą gwarantować mają najróżniejsze dopalacze, ale niezwykle trudno potem uwolnić się z nałogu. Pomyślcie, jak łatwo sięgnąć po środek pobudzający i jak mało jest to warte. Z drugiej strony – jak trudno odmówić, co – jeśli tak się postąpi – pozwala zachować szacunek dla siebie, że potrafi się działać na własnych, a nie cudzych zasadach.

Droga...

TAGI: list

Podobne wypracowania