Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Henryk Sienkiewicz „W pustyni i w puszczy” - Staś Tarkowski - opis postaci

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Staś Tarkowski jest jednym z głównych bohaterów powieści Henryka Sienkiewicza pt. „W pustyni i w puszczy”. Ta pełna barwnych przygód i nieoczekiwanych zwrotów akcji książka zyskała sobie miano kultowej wśród młodzieży, a o jej popularności najlepiej świadczą liczne ekranizacje oraz wznowienia edycji książkowych.

Nastolatkowie cenią sobie walory edukacyjne tej powieści, które nie przytłumiają przygodowej warstwy książki. Postawa głównego bohatera jest z całą pewnością godna naśladowania, jednak możemy w niej odnaleźć pewne cechy, dzięki którym czasami patrzymy na Stasia z dystansem. Dzięki temu książka nie jest odbierana jako moralizatorska. Dodatkowo dzięki humorystycznym sytuacjom i wartkiej akcji zyskała sobie serca młodych czytelników.

Staś jest czternastoletnim chłopcem, jednak jego dojrzałość znacznie przewyższa wiek. Chłopiec wychowywał się tylko pod opieką ojca, gdyż jego matka, która z pochodzenia była Francuzką, zmarła przy porodzie. Jednak ojciec Stasia, który pracował w Port – Saidzie jako inżynier przy budowie Kanału Sueskiego doskonale radził sobie z wychowaniem syna.

Jako patriota nauczył go przede wszystkim języka polskiego (Staś nie mógł posługiwać...

Podobne wypracowania