Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Opis - Jak napisać opis krajobrazu? Reprezentatywny przykład opisu krajobrazu

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Kiedy dopadają mnie smutne refleksje albo za oknem pogoda nie nastraja do spaceru, myślami przenoszę się do małej wioski na wschodzie Francji, której nazwy już nie pamiętam. Wspomnienie tego urokliwego miejsca daje mi siły do radzenia sobie z niełatwą rzeczywistością i przypomina, że są jeszcze na świecie miejsca nieskażone urbanizacją i przerostem technologii.

Zamykam oczy i zima już mi nie straszna. Dokoła mnie panuje ciepły, letni dzień, po niebie płyną delikatne, pierzaste chmurki zasłaniające gdzieniegdzie lazur południowego nieba, a subtelny wiaterek owiewa twarze nielicznych postaci znajdujących się przed moimi oczami.

Oto bowiem na pierwszym planie, tuż przede mną klęka około trzydziestoletnia wieśniaczka w staromodnie zawiązanej chustce na głowie i pierze bieliznę. Kilka tobołków leży za nią – zdołała się widocznie uporać z większością sprawunku, teraz do wyprania w ten tradycyjny sposób pozostało naprawdę niewiele ubrań. Za jej plecami bawi się mały chłopczyk, który z pewnością jest jej synkiem. Ma około pięciu lat i nie rozstaje się ze swoim kijkiem, który raz służy mu za wędkę, raz za szablę, a innym razem używa go jako narzędzia do strącania jabłek z sadu gderliwego sąsiada Aupicka.

Zatoczka, w której...

Podobne wypracowania