Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

List do dzieci z Bullerbyn - napisz list do dzieci z Bullerbyn

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Drogie Dzieci z Bullerbyn,

piszę do Was z leżącej za Morzem Bałtyckim Polski. Chciałabym Was poznać i pojechać do Szwecji, w której nigdy nie byłam, a gdzie leży Wasza mała wioska.

Bardzo podoba mi się Bullerbyn. Jest ono zupełnie inne niż duże miasto, w którym mieszkam. U Was jest spokojnie, można całe dnie słuchać śpiewu ptaków, szumu rzek. Po szkole możecie zawsze iść w góry albo pobawić się w Indian. Ja nie mam w domu nawet chomika, a u Was jest tyle fantastycznych zwierząt domowych i hodowlanych, możecie nawet karmić cielęta mlekiem z butelki. W takim położonym w otoczeniu przyrody miejscu musi się cudownie żyć. Jest tam pewnie też dużo miejsc do różnych zabaw.

Czytałam o Waszych przygodach i bardzo chciałabym przeżyć chociaż jedną z Wami! Najbardziej podobała mi się historia, w której Anna i Britta, zachęcone opowiadaniami ich dziadka, postanowiły zorganizować ucieczkę z domu, ale zanim zrobiło się na tyle późno, żeby nikt ich nie widział, zasnęły i tak zakończyła się cała przygoda.

Druga bardzo zabawna opowieść dotyczy Skrzynki Mądrości, czyli pudełka po cygarach, w którym chłopcy przechowywali ząb wyrwany Ollemu. Świetny był ten moment, kiedy dziewczynki wpadły na pomysł, żeby zamienić cenny...

Podobne wypracowania