Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

William Szekspir „Hamlet” - bohaterowie. Charakterystyka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Tytułowym bohaterem dzieła Williama Szekspira jest duński książę – Hamlet. Ma on trzydzieści lat, jednak przez większość osób odbierany jest jako osoba niedojrzała, niezdolna do samodzielnego działania.

Hamlet powrócił do Danii z Wittenbergii, kiedy dowiedział się, że jego ojciec został zamordowany przez własnego brata – Klaudiusza. Nowe realia szybko odcisnęły piętno na bohaterze, który był osobą melancholijną i pesymistycznie nastawioną do świata. Czarę goryczy przepełnił fakt, iż jego matka – Gertruda – poślubiła królobójcę. Hamlet miał większe prawo do tronu niż stryj, jednak nikt nie brał go pod uwagę w walce o władzę.

Główny bohater jest osobą niezwykle wrażliwą i inteligentną. Ma świadomość tego, że musi dokonać zemsty, ale wciąż dręczą go wewnętrzne rozterki, które nie pozwalały mu na podjęcie tego kroku. Hamlet w stosunku do własnej osoby był niezwykle wymagający i  krytyczny. Często zarzucał sobie brak odwagi i determinacji potrzebnych do tego, by pomścić śmierć ojca. Jednakże bohater w kluczowej sytuacji okazało się, iż duński książę wypełnił swoją misję.

Wielką pasją głównego bohatera był teatr. W młodości odwiedzał londyńskie sceny i uważnie śledził wystawiane w nich...

Podobne wypracowania