Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn” - List do Bossego

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Drogi Bosse!

Od Twojego wyjazdu z Bullerbyn minęło dopiero kilka dni, wszyscy tęsknimy jednak za Tobą i oczekujemy już Twojego powrotu. Mama stale zamartwia się, jak radzisz sobie u wujostwa, jestem jednak przekonana, że wakacje poza domem okażą się dla Ciebie bardzo interesujące, zwłaszcza, że masz okazję spędzać je w gospodarstwie pełnym różnych gatunków ptaków, podglądając ich zwyczaje i porównując z tymi, jakie miałeś okazję zaobserwować w Bullerbyn. Zdaje się, że Twoja kura, Albertyna, przeczuwa w jakiś sposób te nowe zajęcia, bowiem ostatnio ciągle widzę ją nastroszoną i jakby obrażoną – zdaje się, że jest o Ciebie zazdrosna! Być może po prostu tęskni za Tobą, bo nikt inny nie zajmuje się nią tak troskliwie, jak Ty. Zgodnie z obietnicą opiekuję się nią pod Twoją nieobecność najlepiej jak potrafię, Albertyna wyraźnie nie może jednak doczekać się Twojego powrotu.

Poza tym wakacje w Bullerbyn przebiegają jak zwykle – Lasse i ja pomagamy rodzicom przy fermie, a popołudniami chodzimy na łąkę spotkać się z resztą dzieciarni. Chłopcy najwyraźniej stracili wigor i fantazję w wymyślaniu kolejnych figli od kiedy zabrakło im Ciebie – całymi dniami leżą w trawie i opalają się, niechętnie odpowiadając nawet na nasze zaczepki....

Podobne wypracowania