Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn” - List do Bossego
JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!
- 4914 wypracowanie - Język polski
- 1594 wypracowanie - WOS
- 2021 wypracowanie - Historia
- 787 wypracowanie - Religia
- 528 wypracowanie - Język angielski
- 58 wypracowanie - Język niemiecki
Drogi Bosse!
Od Twojego wyjazdu z Bullerbyn minęło dopiero kilka dni, wszyscy tęsknimy jednak za Tobą i oczekujemy już Twojego powrotu. Mama stale zamartwia się, jak radzisz sobie u wujostwa, jestem jednak przekonana, że wakacje poza domem okażą się dla Ciebie bardzo interesujące, zwłaszcza, że masz okazję spędzać je w gospodarstwie pełnym różnych gatunków ptaków, podglądając ich zwyczaje i porównując z tymi, jakie miałeś okazję zaobserwować w Bullerbyn. Zdaje się, że Twoja kura, Albertyna, przeczuwa w jakiś sposób te nowe zajęcia, bowiem ostatnio ciągle widzę ją nastroszoną i jakby obrażoną – zdaje się, że jest o Ciebie zazdrosna! Być może po prostu tęskni za Tobą, bo nikt inny nie zajmuje się nią tak troskliwie, jak Ty. Zgodnie z obietnicą opiekuję się nią pod Twoją nieobecność najlepiej jak potrafię, Albertyna wyraźnie nie może jednak doczekać się Twojego powrotu.
Poza tym wakacje w Bullerbyn przebiegają jak zwykle – Lasse i ja pomagamy rodzicom przy fermie, a popołudniami chodzimy na łąkę spotkać się z resztą dzieciarni. Chłopcy najwyraźniej stracili wigor i fantazję w wymyślaniu kolejnych figli od kiedy zabrakło im Ciebie – całymi dniami leżą w trawie i opalają się, niechętnie odpowiadając nawet na nasze zaczepki. Wczoraj odkryli jednak pewien skarb, który niedługo udało im się utrzymać przed nami w tajemnicy – zniknęli z łąki już o poranku, a kiedy wrócili ze swojej tajemniczej wyprawy na obiad, wydawali się bardzo zadowoleni z siebie i ciągle szeptali, wyraźnie chcąc nam dać do zrozumienia, że wiedzą o czymś, o czym my nie wiemy. Razem z Brittą i Anną ustaliłyśmy więc, że po obiedzie podążymy tropem chłopców, by odkryć ich tajemniczy skarb.
Lasse i Olle wyjątkowo zrezygnowali z podwieczorku, próbując wymknąć się ukradkiem, kiedy jednak byli dostatecznie daleko, ruszyłyśmy ich tropem. Chłopcy szli w stronę pagórków za lasem, spodziewałyśmy się więc, że ich tajemnicą okaże się jakaś ukryta jaskinia, cel ich wyprawy stał się jednak miłym zaskoczeniem – odnaleźli miejsce, w którym strumyk utworzył spore bajorko, głębokie na tyle, że woda prawie zakrywała stojącego w nim Lassego! A wszystko dzięki kamieniom, które pewnie w czasie wiosennych ulew stoczyły się ze zbocza i uformowały zaporę, zatrzymując strumyk w miejscu, przez jakie wiele razy przechodziliśmy już w czasie naszych wakacyjnych wypraw.
Możesz wyobrazić sobie jak chłopcy byli zaskoczeni i niezadowoleni kiedy wyskoczyłyśmy zza drzew, odkrywając ich wielką tajemnicę. Po chwili zapomnieli o złym humorze, znajdując świetną zabawę we wrzucaniu każdej z nas do zimnej wody, ostatecznie jednak wszyscy bawiliśmy się znakomicie i wróciliśmy do domu w doskonałych nastrojach. Oczywiście strumyk stał się teraz głównym miejscem naszych zabaw, mam więc nadzieję, że i Ty zdążysz się w nim wykąpać zanim miną najcieplejsze dni lata.
Tymczasem życzę Ci miłego wypoczynku u wujostwa i pozdrawiam serdecznie w imieniu całej ferajny, która już nie może doczekać się Twojego powrotu.
Lisa
Podobne wypracowania do Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn” - List do Bossego
- Stefan Żeromski „Przedwiośnie” - bohaterowie. Charakterystyka wybranych bohaterów i ich poglądów politycznych
- Juliusz Słowacki „Balladyna” - zbieranie malin. Opowiadanie o przeżyciach wewnętrznych Balladyny wędrującej po lesie i bezskutecznie poszukującej owoców
- Motyw dworku szlacheckiego w literaturze różnych epok - opracowanie
- Motyw balu w literaturze różnych epok - opracowanie
- Konflikt pokoleń - Motyw konfliktu pokoleń w literaturze różnych epok - opracowanie
- Ojczyzna - Motyw ojczyzny w literaturze różnych epok - opracowanie
- Motyw zła w literaturze różnych epok - opracowanie
- Motyw Sądu Ostatecznego w literaturze różnych epok - opracowanie
- Motyw pielgrzyma w literaturze różnych epok - opracowanie
- Człowiek faustyczny - cechy, charakterystyka
- Guillaume Apollinaire „Małe auto” - interpretacja, analiza utworu
- Miłość, która niszczy i miłość, która ocala - analiza motywu miłości w oparciu o wybrane utwory z XIX i XX wieku
- Tolkien „Władca Pierścieni” - Najciekawsza według ciebie przygoda Bilba Bagginsa - opis
- Legenda o Popielu - Akt oskarżenia przeciwko Popielowi i jego żonie
- Adam Mickiewicz „Pan Tadeusz” - Dobre i złe oblicze szlachcica-Sarmaty na przykładzie duchowej przemiany Jacka Soplicy
- Jak przeszłość kształtuje relacje między inteligencją a chłopami w „Weselu” Stanisława Wyspiańskiego?
- Jadwiga Korczakowska „Spotkanie nad morzem” - Dalsze losy Elzy i Danusi - opowiadanie
- Opis magicznego przedmiotu
- Śmieszne fragmenty z książki „Szatan z siódmej klasy” - omówienie
- Pojedynek Zbyszka z Rotgierem - opis sytuacji. Henryk Sienkiewicz „Krzyżacy”