Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Opis magicznego przedmiotu

W przytulnym, zaciemnionym pokoju, którego ściany obite są bordowym aksamitem urzęduje wróżka Stella, której najwierniejszym przyjacielem jest kot Artemis, a nieodłącznym atrybutem – zielonkawa, idealnie gładka kula.
   
Nikt nie wie, z czego zrobiony jest ten tajemniczy przedmiot, niektórzy sądzą, że jest to zwykłe szkło, jednak zwykłe szkło nie rozbłyskuje różnokolorowymi iskierkami, kiedy wypowie się słowa w pewnym wymarłym języku. Inni sądzą, że kula to gigantyczna, skamieniała łza antycznej smoczycy, jeszcze inni, że to najczystszy diament, jednak sama Stella utrzymuje, że kula powstała ze skondensowanych ludzkich pragnień, marzeń oraz lęków i dlatego ukazuje, co tak naprawdę dzieje się w duszy człowieka, który przychodzi do niej po radę.

Wróżka powiedziała mi kiedyś w tajemnicy, że kula to tak naprawdę żywe stworzenie, które uratowała przed śmiercią w zamierzchłych czasach. Niespotykana istotka chciała się w jakiś sposób odwdzięczyć swojej wybawicielce, dlatego zgodziła się na spełnienie jej jednego marzenia. Stella od zawsze chciała pomagać ludziom, a że nauki czarnoksięskie nie były jej obce, postanowiła wykorzystać niezwykłe zdolności nieziemskiej istoty i wspomagać...

TAGI: opis

Podobne wypracowania