Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Apokalipsy się nie boję, bo... - odpowiedz w formie eseju

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Apokalipsa to, powołując się „Słownik wyrazów obcych”, koniec świata, który został przepowiedziany w Biblii, również zdarzenia, które przynoszą chaos, powodują zniszczenie i klęskę. Termin ten funkcjonuje przede wszystkim w religii chrześcijańskiej, więc z założenia apokalipsy boją się przede wszystkim wierzący, bo tak napisane zostało w Piśmie Świętym.

Można zastanawiać się jednak, czy nie mamy tu do czynienia z pewną sprzecznością, bo  skoro człowiek wierzy w Boga, zostanie przez niego ocalony w Dniu Sądu Ostatecznego, nie powinien więc się lękać. Ci ludzie natomiast, którzy nie wierzą w Boga, nie wierzą również w dogmaty żadnej religii, dlatego też nie powinni obawiać się apokalipsy – nie ma ona dla nich żadnego znaczenia. Tak w prosty sposób, choć w dużym uproszczeniu, można wytłumaczyć, dlaczego nie trzeba się obawiać dnia Sądu Ostatecznego.

Wiara, jeśli taką posiadamy, nie tylko chrześcijańska, pociąga za sobą dużą odpowiedzialność – nakazuje nam odróżnianie dobra od zła i postępowanie drogą prawdy i jasności. W różnych przekonaniach religijnych za złą postawę życiową człowiekowi grozi kara. Kto jest jednak mocny wiarą, uchroni się od tej gehenny.

Dlaczego ja nie...

Podobne wypracowania