Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Gustaw Herling-Grudziński „Inny świat” - bohaterowie. Charakterystyka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

W „Innym świecie” Grudziński ukazał naprawdę rozmaitych bohaterów oraz ich życie w obozie rosyjskim. Zaprezentował ludzi czasem skrajnie odmiennych i postawy przyjmowane przez nich wobec cierpienia i zniewolenia.

Z pewnością najważniejszą postacią w powieści jest narrator, czyli sam Gustaw Herling- Grudziński. To właśnie on przedstawia czytelnikowi wszystkie wydarzenia, wspomina, opisuje i snuje refleksje na interesujące go tematy. To dzięki niemu możemy poznać kolejno różnych bohaterów, a także realia i warunki panujące w obozie. Narrator przedstawia opisywany czas i rzeczywistość ze swojego punktu widzenia, ponieważ znajduje się w centrum wydarzeń. Bohaterów powieści jest naprawdę wielu, odnajdujemy w niej postaci naprawdę ciekawe. Warto napisać więcej o kilku z nich.

„Zabójca Stalina” to mężczyzna, który pod wpływem alkoholu strzelał do portretu Stalina. Świadek tego zdarzenia, do tej pory przyjaciel, doniósł na kolegę władzom rosyjskim. Został on skazany na dziesięć lat więzienia. Mężczyzna źle znosił obozowe warunki, zachorował nawet na kurzą ślepotę. Tracił też zmysły, dlatego postanowiono się go pozbyć. Wywieziono go o lasu, gdzie wkrótce zmarł z wycieńczenia.

Inny bohater,...

Podobne wypracowania