Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Czy roboty zastąpią człowieka? - rozprawka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Czy roboty zastąpią kiedyś człowieka? Pytanie postawione w temacie tej rozprawki jest bardzo trudne i ciężko udzielić na nie jednoznacznej wypowiedzi. 

Z jednej strony w dzisiejszym świecie postęp techniczny następuje niezwykle szybko. Cybernetyka i robotyka to nauki, które wciąż rozwijają się w zadziwiającym tempie. Zwykłemu człowiekowi trudno sobie nawet wyobrazić jak mogą działać najnowsze wynalazki z tej dziedziny. W zasadzie już dziś roboty zastępują człowieka w pracach, które są dla niego niebezpieczne. Przykładem mogą być roboty zbudowane identycznie jak ludzie, które testują bezpieczeństwo samochodów osobowych. Roboty coraz częściej okazują się doskonalsze od człowieka. Widać to bardzo wyraźnie na polu medycyny. W chirurgii często wykorzystuje się roboty, które są o wiele bardziej precyzyjne i przewidywalne niż ręka lekarza. Roboty montowane są także na taśmach produkcyjnych, dzięki czemu podnosi się wydajność firmy. Tysiące ludzi traci przez to pracę. W Japonii można kupić sobie psa-robota, który szczeka, rusza się i bawi się z człowiekiem jak zwykłe zwierzę, ale nie wymaga takiej pielęgnacji i opieki. Wydaje się więc, że zagrożenie zastąpienia robotów ludźmi jest bardzo realne. Wynika ono po części z ludzkiego...

TAGI: rozprawka

Podobne wypracowania