Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Małgorzata Musierowicz „Opium w rosole” - opowiadanie z dialogiem z Aurelią Jedwabińską o kłamstwie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Pewnego szarego, smutnego dnia bardzo się nudziłam. Postanowiłam zaprosić do siebie Aurelię, moja nową koleżankę. Kiedy przyszła również nie miałyśmy pomysłu w co się bawić i nudziłyśmy się. Nagle Aurelia powiedziała, że pozna mnie ze swoimi przyjaciółmi, którzy mieszkają na tym samym osiedlu.

Bardzo się ucieszyłam. Zapytałam moją mamę, czy mogę wyjść z Aurelią przed blok i poszłyśmy. Odwiedziłyśmy kilka rodzin, które dobrze znały Aurelię. Ku mojemu zdziwieniu okazało się, że Aurelia wszędzie przedstawia się innym imieniem i nazwiskiem, opowiada również nieprawdziwe historie dotyczące jej rodziców. Za każdym razem kiedy chciałam zareagować Aurelia znacząco na mnie patrzyła i szeptała do ucha, że wytłumaczy mi wszystko później. W końcu wyszłyśmy od kolejnej rodziny.

- Aurelio, możesz mi wytłumaczyć dlaczego zmyślasz?- zapytałam.

- Tak jest o wiele ciekawiej. Mogę być kim chce dla kogo chcę i wymyślać różne historie.- odpowiedziała Aurelia.

- Ale to nie fair wobec wszystkich Twoich przyjaciół. Ci ludzie martwią się o Ciebie i nie zasługują na to, żeby ich okłamywać- odparłam.

- Czasami boję się, że kiedy powiem im prawdę oni stwierdzą, że jestem po prostu nudna i nie będą chcieli...

Podobne wypracowania