Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Komputer - wróg czy przyjaciel człowieka? - rozprawka

Komputer-wróg czy przyjaciel człowieka? Odpowiedź na to pytanie w dzisiejszym świecie nie jest prosta, ale odważę się postawić tezę, że komputer może być przyjacielem człowieka. 

W dzisiejszych czasach w zasadzie każdy z nas ma w domu komputer. To wynalazek, który zrewolucjonizował życie ludzi w XX i XXI wieku. Moim zdaniem największą zaletą korzystania z komputera jest nieograniczony dostęp do szerokiej informacji praktycznie na każdy temat. Bez wychodzenia z domu, bez wydawania pieniędzy na drogie książki można dowiedzieć się wszystkiego na temat, który nas interesuje. Co więcej, w Internecie często znajdują się najnowsze  aktualne informacje, których nie odnajdziemy w zwykłym słowie pisanym. Książki czy czasopisma nie nadążają za tempem zmian współczesnego świata. Wiedza, którą możemy zdobyć korzystając z komputera jest o wiele atrakcyjniej „podana”.  O temacie, który nas pasjonuje nie musimy jedynie czytać. Możemy także obejrzeć o nim film, podyskutować z ludźmi z całego świata, posłuchać muzyki…

Drugim ważnym argumentem przemawiającym za tym, że komputer może być przyjacielem człowieka jest możliwość poznawania w sieci nowych ludzi. Korzystając z Internetu możemy przekroczyć wszelkie granice narodowe, językowe czy kulturowe i poznawać ludzi z całego świata. Myślę, że to bardzo wzbogacające doświadczenie. Zakładając konto na popularnym dziś Facebooku czy Twitterze jesteśmy w stanie nawiązywać nieograniczone kontakty towarzyskie, ale również zawodowe.  Poznając ludzi np. z Anglii możemy przy okazji doskonalić swój język angielski pisząc ze swoimi zagranicznymi przyjaciółmi. 

Uważam, że komputer może by przyjacielem również dla osób chorych, starszych, niepełnosprawnych.  Najnowsze modele komputerów można dostosować do potrzeb osób np. słabo widzących powiększając w nich czcionkę. Dzięki temu taka osoba jest we stanie przeczytać na komputerze interesujący ją artykuł czy książkę. Ludzie niepełnosprawni, dla których wyjście z domu jest problemem mogą np. obejrzeć w Internecie najnowszy film bez potrzeby opuszczania mieszkania. Współcześnie popularne są także różne zarobkowe formy pracy zdalnej, które mogą ułatwić życie takim ludziom.

Podsumowując- jestem przekonana, że komputer może bardzo ułatwić życie człowieka i stać się jego przyjacielem. Oczywiście korzystanie z tego wynalazku niesie ze sobą wiele różnych zagrożeń, ale jestem pewna, że jedynie od człowieka zależy, czy w mądry i rozsądny sposób będzie umiał z niego korzystać.

TAGI: rozprawka

Podobne wypracowania do Komputer - wróg czy przyjaciel człowieka? - rozprawka