Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Hanna Krall „Zdążyć przed Panem Bogiem” - opracowanie książki

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

„Zdążyć przed Panem Bogiem” to tzw. wywiad-rzeka przeprowadzony przez Hannę Krall z Markiem Edelmanem na temat holocaustu w Polsce, życia i upadku powstania w warszawskim getcie, o kwestiach etycznych. Ukazano tu wtrząsającą prawdę o tych historycznych wydarzeniach, a także o tym, jak był traktowany człowiek w czasach, w których nie miał nic poza swoją godnością.

„Zdążyć przed Panem Bogiem” opowiada o upadku powstania getta warszawskiego, akcji likwidacyjnej, wywózkach setek tysięcy ludzi do obozów zagłady w Treblince. Jest to także opowieść o różnych ludziach, indywidualnościach, jednostkach nieprzeciętnych. To historia upadku człowieka w ogóle oraz triumfu zła i śmierci – wszak była ona wszechobecna i toważyszyła żywym każdego dnia.

Marek Edelman w swojej zwięzłej i treściwej relacji ukazuje wszystko takim, jakie było naprawdę. Unika koloryzacji i mistyfikacji opisywanych wydarzeń. Ujawnia oblicze postaci związanych z powstaniem, w tym przywódcy tego wydarzenia – Mordehaja Anielewicza, którego uważał za zbyt słabego psychicznie na funkcję, jaką mu powierzono.

Można powiedzieć, że książka Hanny Krall jest opowieścią o kondycji psychicznej i duchowej ludzi tamtych czasów....

Podobne wypracowania