Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Juliusz Verne „W 80 dni dookoła świata” - opracowanie powieści

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Powieść fantastycznonaukowa Verne'a pt.: „W 80 dni dookoła świata” opisuje przygody angielskiego dżentelmena, pana Phileasa Fogga, który pewnego dnia założył się o znaczną sumę pieniędzy ze swoimi partnerami do gry w karty o to, że w ciągu osiemdziesięciu dni uda mu się objechać świat dookoła. W podróż zabrał ze sobą swego francuskiego służącego – Passepartout. Dodatkowym wątkiem w powieści jest obecność nieustannie depczącego im po piętach inspektora policji, Fixa, przekonanego, iż Fogg okradł jeden z londyńskich banków.

W początkowej fazie podróży do Phileasa dołącza piękna Hinduska Auda, którą Anglik ratuje od śmierci. Podróż odbywa się wieloma najróżniejszymi środkami transportu – od Orient Expressu po grzbiet słonia. Jest ona oczywiście źródłem wielkiej ekscytacji, jako że w tamtych czasach takie przedsięwzięcie wydawało się nie do pomyślenia.

Verne w swojej książce (jak i wielu innych) dał wyraz swojemu przekonaniu na temat dobrodziejstw postępu technicznego. Ponadto, przeciwstawiając chłodnego profesjonała Fogga jego gorącokrwistemu służącemu, przedstawił dwa możliwe modele charakteru człowieka, które uzupełniają się wzajemnie. Ukazał również siłę miłości, która...

Podobne wypracowania