Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Sprawozdanie z wybranej sytuacji w klasie Mikołajka - R. Goscinny, J.J. Sempe „Mikołajek”

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Pewnego dnia pani poprosiła klasę o ciszę by ogłosić, że nie będzie jej przez kilka dni, a przez ten czas zajęcia w zastępstwie za nią poprowadzi inna nauczycielka. Pani poprosiła nas, byśmy dobrze się sprawowali i byli grzeczni, bo kiedy wróci, nie chce się za nas wstydzić. Informacja o wyjeździe naszej pani bardzo nas zdenerwowała, lubimy ją, bo jest strasznie fajna. Najbardziej przejął się Kleofas, najgorszy uczeń, który ciągle był karany. Nasza pani już się przyzwyczaiła do jego lenistwa i wymierzała mu niezbyt srogie kary.

Następnego dnia wszyscy nie mogli się doczekać, kiedy pojawi się nowa nauczycielka. Kleofas, który obiecywał, że załatwi sobie zwolnienie ze szkoły na najbliższych kilka dni, jednak pojawił się  na lekcjach, ale przyznał, że cały wczorajszy wieczór pilnie się uczył, zrezygnował nawet z oglądania telewizji. Równie przejęci byli Gotfryd, Maksencjusz, Euzebiusz i Joachim. Chłopcy zastanawiali się, czy już pierwszego dnia nauczycielka będzie pytać i stawiać stopnie. Gotfryd stwierdził, że widział nową panią przy wejściu do szkoły i jest ona wysoka i bardzo chuda. Kiedy zadzwonił dzwonek, wszyscy ustawili się w dwóch rzędach. Nawet Alcest, który ciągle je, schował do kieszeni rogalik, którego...

Podobne wypracowania