Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

„Gdybym był/a ministrem oświaty...” - rozwiń temat na podstawie własnych przemyśleń

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Gdybym była ministrem oświaty, wiele zmieniłbym/abym w systemie współczesnej polskiej oświaty. Myślę, że jak do tej pory w szkolnictwie dzieje się źle, a sami uczniowie – czy to szkół podstawowych czy też tych ponadgimnazjalnych nie czują się ani poważnie, ani bezpiecznie. Młodzież traktuje szkołę jak rozrywkę, swego rodzaju rekreację w codziennym, nudnym życiu, któremu czas wypełniają zajęcia lekcyjne. Zatem reformy powinny być stanowcze, zdecydowanie radykalne. Bez nich sytuacja się nie zmieni, co najwyżej pogorszy.

Zaczęłabym od szkół podstawowych. Przede wszystkim klasy 0–3 oddzieliłabym od uczniów klas wyższych IV–VI. Myślę, że ten pomysł zapobiegłby przemocy rodzącej się jeszcze w podstawówce. Z pewnością ważną reformą byłoby tutaj całkowite usunięcie podręczników dla zerówki, a raczej zdanie się na pomysłowość i kreatywność nauczyciela bądź całkowite finansowanie wyprawek. W dzisiejszych czasach specjalistyczne podręczniki z ćwiczeniami dla uczniów klasy zerowej są bardzo drogie, a przecież w równie pożytecznym stopniu można nauczyć się wielu rzeczy dzięki zaangażowaniu wychowawcy. System nauki poprzez zabawę,  jest moim zdaniem, najkorzystniejszym przywilejem ucznia.

Obowiązkowo...

Podobne wypracowania