Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Paulo Coelho „Alchemik” - dobra książka na wakacje? Opinia

Paulo Coelho, Alchemik, literatura współczesna, recenzja

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Poszukując lektury na wakacje staram się dobierać książki spoza szkolnego kanonu, aby zapoznać się z literaturą nie wpasowującą się w ciasne schematy, opisaną w każdym calu w podręcznikach, a przez to – powszechnie znaną. W ubiegłym roku towarzyszem mojego sierpniowego lenistwa został „Alchemik” – powieść Paulo Coelho, która należy co prawda do zestawienia lektur obowiązkowych, zainteresowała mnie jednak zarysem bajkowej fabuły, umieszczonym na tylnej stronie okładki.

Książka opowiada o losach Santiago – młodego Andaluzyjczyka, który na progu swej dorosłości postanawia udać się w podróż jako pasterz stada owiec. Za sprawą tajemniczych snów udaje się do Afryki, gdzie ma czekać na niego skarb. W swojej wędrówce spotyka wiele inspirujących postaci z pogranicza realności i świata magii, prowadzi z nimi pouczające dyskusje na temat sensu życia, przeżywa wiele upadków i wiele razy podnosi się, by kontynuować swoją podróż. Towarzyszy mu również szereg przedmiotów o cudownej mocy, w końcu zaś przemawiają do niego ludzkim głosem wiatr i pustynia, co składa się na niesamowity świat, przypominający w dużej mierze ten z baśni „Tysiąca i jednej nocy”.

„Alchemik”...

Podobne wypracowania