Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Mira Jaworczakowa „Oto jest Kasia” - krótkie streszczenie utworu

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

„Oto jest Kasia” to krótka, choć bardzo wciągająca opowieść o sympatycznej bohaterce, jaką jest ośmiolatka imieniem Kasia. Dziewczynka jest przykładną uczennicą. W szkole radzi sobie bez najmniejszych problemów. Wszyscy uczniowie bardzo ją lubią, gdyż to życzliwa i pełna życia koleżanka, która zawsze i każdemu pomoże. Znajomi ze szkoły szanują ją, bo mogą liczyć na jej wsparcie. Dziewczynka odrabia pilnie swoje zadania domowe, nauczyciele lubią z nią mieć zajęcia, gdyż jest ich ulubioną uczennicą. W szkole jest prymuską, stawianą za wzór pozostałym.

Gorzej ma się sytuacja w domu rodzinnym Kasi. Tutaj dziewczynka pokazuje swoją drugą twarz. Na pierwszym planie znajdują się jej wieczne konflikty z Jurkiem - starszym, dwunastoletnim braciszkiem. Rodzeństwo nie może się ze sobą dogadać, nie mają ze sobą żadnych wspólnych tematów. Ponadto Kasia w domu jest bardzo krnąbrna. Nie wykonuje poleceń mamy, nie słucha się w ogóle rodziców. Opiekunowie niezbyt przejmują się wybrykami córki.

Życie Kasi zmienia się nie do poznania, kiedy w domu pojawia się nowy członek rodziny - młodsza siostra Katarzynki - Agnieszka. Agniesia szybko staje się oczkiem w głowie całej familii. Rodzice chwalą się noworodkiem...

Podobne wypracowania