Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Czy przyjaźń jest najważniejszą wartością w życiu człowieka? - rozprawka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Przyjaźń jest najważniejszą wartością w życiu człowieka. Pozostaje równie ważnym uczuciem, co miłość, potrafi pokonać najtrudniejsze przeszkody, dzięki niej możemy się rozwijać, zmieniać… To jedno z najbardziej pozytywnych uczuć jest w stanie zmienić cały świat.

Pierwszym argumentem popierającym moją tezę jest fakt, że dzięki przyjaźni człowiek może rozwiązać swoje problemy - niezależnie od stopnia ich trudności. Przytoczyć tutaj można losy bohaterów książki Ireny Jurgielewiczowewj pod tytułem „Ten obcy”. Przyjaźń Mariana, Julka, Pestki i Uli z tajemniczym przybyszem imieniem Zenek staje się początkiem ich wspólnej przygody. Ula, która nie ma zbyt dobrych relacji ze swoim ojcem, zaczyna go doceniać, gdy widzi, jak ten zajmuje się Zenkiem. Zenka i Ulę łączy silne uczucie, gdyż od dziecka mieli podobne problemy. Chłopak staje się pomostem łączącym dziecko z ojcem. Dzięki przyjaźni z nim Ula jest w stanie wybaczyć ojcu i tym samym odnaleźć własne szczęście.

Kolejnym argumentem potwierdzającym prawdziwość powyższej tezy jest historia Frodo Bagginsa oraz Samwise’a Gamgee z „Władcy Pierścieni” J.R.R. Tolkiena. Frodo, który został obarczony ciężkim brzemieniem (musi zniszczyć Pierścień Władzy) nie...

Podobne wypracowania