Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Deszczowy dzień - Opis deszczu

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Poranek był jasny i słoneczny, ale na horyzoncie można było zauważyć nadciągające chmury, ciemniejsze od pozostałych. W miarę upływu czasu przybywało ich coraz więcej. Na początku kilka ciemnoniebieskich wpłynęło między białe i pierzaste obłoczki. Po południu niebo pokryte było ciemnoszarymi, ołowianymi chmurami. Można było przewidzieć, że zaraz spadnie ulewny deszcz. Wiedziałam to ja i wiedzieli to przechodnie, którzy przyśpieszyli kroku. Matki ciągnęły dzieci za ręce, aby te szybciej podążały w kierunku domu. Mężczyźni podbiegali w popłochu do swoich aut i sprawnym ślizgiem, w ciągu kilku sekund odjeżdżali, zapalając światła samochodów.

W deszczowy dzień miliony kropel uderzają o parapety, dachy i rynny. W taki dzień ludzie chodzą szybciej niż zwykle, tłoczą się w autobusach, wychodzą jedynie na krótkie spacery ze swoimi psami. Podczas deszczu nikt nie zatrzymuje się, gdy zobaczy znajomego, nie wraca z pracy przez park. W deszczowy dzień nikt nie chce zmoknąć.

Ja nie boję się deszczu i chmur. Mogę wtedy patrzeć przez okno i oglądać okolice. Nie ma zbyt wielu przechodniów, a ci którzy są, idą bardzo szybko, widzę więcej i dokładniej. Pierwszym miejscem, na które kieruję swój wzrok jest szyba. Strugi kropel spływają...

Podobne wypracowania