Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Mój ulubiony film

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Mój ulubiony film to „Życie jest piękne” Roberto Benigniego z 1997 roku. Jego reżyser zagrał w nim jednocześnie główną rolę, która według mnie, obok znakomitego scenariusza, jest najmocniejszym atutem dzieła.

Film opowiada historię włoskiego wieśniaka, Guido Orefice, który na krótko przed wybuchem II wojny światowej przybywa do niewielkiego miasteczka i znajduje tutaj miłość swojego życia – piękną Dorę. Dziewczyna zakochuje się w obdarzonym ogromną wyobraźnią i optymistycznym nastawieniem do życia mężczyźnie, para bierze więc ślub i wiedzie odtąd szczęśliwe życie we troje, razem z synkiem Giosué. Sielankę rodzinną przerywa wybuch wojny i nagonka niemieckich oddziałów Gestapo na Guido jako osobę o żydowskim pochodzeniu.

Główny bohater wraz z synem i wujem zostają aresztowani i skierowani do faszystowskich obozów koncentracyjnych, zaś Dora z własnej woli podąża za nimi. Na Guida spada ciężar opieki nad małym Giosué i chronienia go przed okrucieństwem czyhającym w każdym zakątku Auschwitz-Birkenau, gdzie zostają osadzeni bohaterowie. Aby oszczędzić dziecku przynajmniej części traumatycznych wspomnień, ojciec przekonuje go, że uczestniczą w szczególnego rodzaju konkursie,...

TAGI: recenzja film

Podobne wypracowania