Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Na sukces trzeba sobie zapracować - rozprawka

Każdy z nas dąży w swoim życiu do osiągnięcia sukcesu. Dla różnych ludzi może on oznaczać różne rzeczy, lecz w ogólnym rozumieniu pojęcia sukces to poczucie spełnienia, samorealizacji, zadowolenia z własnej osoby i własnych osiągnięć. 

Drogą do osiągnięcia sukcesu jest ciężka praca. Naukowiec musi spędzić długie lata na doskonaleniu swej wiedzy, muzyk codziennie ćwiczy grę na swoim instrumencie, sportowiec nieustannie pracuje nad kondycją i sprawnością fizyczną. Osiągnięcie sukcesu polega przede wszystkim na wybiciu się ponad innych i udowodnieniu, że jest się w czymś mistrzem. Wtedy możemy w pełni wykazać się swoimi możliwościami. Kluczem jest determinacja, która sprawia, że wszystko jest możliwe. Świetnym przykładem na siłę zawziętości jest postać światowej sławy reżysera – Stevena Spielberga, który za młodu wkradał się na plan filmowy i podpatrywał pracę filmowców, ponieważ nie mógł sobie pozwolić na uczęszczanie do szkoły. Jego determinacja zmieniła jego życie. 

Bardzo rzadko zdarza się, że w życiu człowieka o sukcesie decyduje szczęśliwy przypadek. Owszem, czasem nasze predyspozycje zostają docenione bez większego udziału z naszej strony (dobrym przykładem wydają się tutaj np. przypadkiem zauważone dziewczęta, które zostają modelkami ze względu na swoją urodę). Najczęściej jednak droga do samorealizacji wymaga bardzo silnego zaangażowania, determinacji oraz poświęcenia i wielu wyrzeczeń. Chcąc nauczyć się gry na instrumencie, musimy przebrnąć przez początkowy etap, który często wiąże się z fizycznym bólem, wymaga to również wielkiej determinacji i codziennego ćwiczenia, które jest żmudne i nie daje nam żadnej satysfakcji. Musimy również poświęcić grze bardzo wiele czasu, a więc automatycznie rezygnujemy z części czasu wolnego czy też kontaktów towarzyskich. Jest to bardzo duże wyrzeczenie, lecz tylko w ten sposób możemy zagwarantować sobie odpowiedni postęp w nauce. 

Do osiągnięcia sukcesu potrzebna jest także pewna zdolność do walczenia z własną osobą – ze swoją skłonnością do lenistwa, z wątpliwościami. Droga do zwycięstwa to nieustanne pole bitwy, w którym najmocniejszym przeciwnikiem jesteśmy dla siebie my sami. Myślę, że z tego powodu należy szanować ludzi, którzy osiągnęli sukces – ich droga do powodzenia z całą pewnością była trudna.

TAGI: rozprawka

Podobne wypracowania do Na sukces trzeba sobie zapracować - rozprawka