Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Na sukces trzeba sobie zapracować - rozprawka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Każdy z nas dąży w swoim życiu do osiągnięcia sukcesu. Dla różnych ludzi może on oznaczać różne rzeczy, lecz w ogólnym rozumieniu pojęcia sukces to poczucie spełnienia, samorealizacji, zadowolenia z własnej osoby i własnych osiągnięć. 

Drogą do osiągnięcia sukcesu jest ciężka praca. Naukowiec musi spędzić długie lata na doskonaleniu swej wiedzy, muzyk codziennie ćwiczy grę na swoim instrumencie, sportowiec nieustannie pracuje nad kondycją i sprawnością fizyczną. Osiągnięcie sukcesu polega przede wszystkim na wybiciu się ponad innych i udowodnieniu, że jest się w czymś mistrzem. Wtedy możemy w pełni wykazać się swoimi możliwościami. Kluczem jest determinacja, która sprawia, że wszystko jest możliwe. Świetnym przykładem na siłę zawziętości jest postać światowej sławy reżysera – Stevena Spielberga, który za młodu wkradał się na plan filmowy i podpatrywał pracę filmowców, ponieważ nie mógł sobie pozwolić na uczęszczanie do szkoły. Jego determinacja zmieniła jego życie. 

Bardzo rzadko zdarza się, że w życiu człowieka o sukcesie decyduje szczęśliwy przypadek. Owszem, czasem nasze predyspozycje zostają docenione bez większego udziału z naszej strony (dobrym przykładem wydają się tutaj np. przypadkiem...

TAGI: rozprawka

Podobne wypracowania